بزرگمهر

بسیار مهربان، نام وزیر خردمند انوشیروان پادشاه ساسانی

جنسیت اسم بزرگمهر

پسر

بزرگمهر به انگلیسی

bozorg-mehr

تعداد بزرگمهر ها در ایران

1,328

تلفظ بزرگمهر به فارسی

بُزرگمهر

ریشه اسم بزرگمهر

فارسی

تلفظ بزرگمهر به انگلیسی

/b.-mehr/

رنگ اسم بزرگمهر

سبز

ابجد اسم بزرگمهر

474

ابجد وسیط اسم بزرگمهر

42

ابجد صغیر اسم بزرگمهر

24

درباره نام بزرگمهر

بزرگمهر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بزرگمهر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بزرگمهر که در انگلیسی به صورت bozorg-mehr نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,328 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بزرگمهر

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم بزرگمهر و معنی اسم بزرگمهر

ریشه اسم بزرگمهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم بزرگمهر فارسی می باشد و تلفظ بزرگمهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بُزرگمهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /b.-mehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بزرگمهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بزرگمهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بزرگمهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بزرگمهر در لغت نامه دهخدا:
نام حکیم بزرگوار و نجیب دانش شعار، پسر بختگان که سال‌ها وزارت انوشیروان دادگر کرد و به حکمت معروف و به تدبیر مشهور بود.

معنی اسم بزرگمهر در ثبت احوال

(اَعلام) ۱) طبق روايات نام وزير فرزانه‌ي انوشيروان که در منابع فارسی و عربی او را به برخورداری از خرد استثنايی و تدبيرهای حکيمانه وصف کرده اند؛ [برخي از خاورشناسان بزرگمهر را شخص بخصوص ندانسته بلكه عنوان و نام مقامي از مقامات كشور دانسته‌اند]؛ ۲) شهرتِ منوچه ر بزرگمهر مترجم و مؤلف آثار فلسفي در قرن ۱۳و ۱۴ هجری.

حروف ابجد و طالع بینی نام بزرگمهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بزرگمهر عدد " 474 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بزرگمهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بزرگمهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بزرگمهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بزرگمهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نخستین شماره، یکتا، جزیی از کل، بی همتا

بنده خدا

نوعی پارچه با نقش‌های بته‌جقه یا اسلیمی

بزرگ ایل و طایفه

نگه‌دارنده ماه، سرور ماه، کنایه از کسی که زیباییش از ماه بیشتر است

محافظ و نگهبان سرزمین و میهن، یار حضرت مهدی (عج)

همچون ماه، ماه وش، (مجاز) زیبارو

منسوب به ماه، روشن و زیبا همچون ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید