برکت

فراوانی، افزونی، بسیاری

جنسیت اسم برکت

پسر

برکت به انگلیسی

barekat

تعداد برکت ها در ایران

2,982

تلفظ برکت به فارسی

بَرکَت

ریشه اسم برکت

عربی

تلفظ برکت به انگلیسی

/bare(a)kat/

رنگ اسم برکت

نیلی

ابجد اسم برکت

622

ابجد وسیط اسم برکت

22

ابجد صغیر اسم برکت

10

درباره نام برکت

برکت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم برکت پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم برکت که در انگلیسی به صورت barekat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,982 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم برکت

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم برکت و معنی اسم برکت

ریشه اسم برکت

همانطور که گفتیم ریشه اسم برکت عربی می باشد و تلفظ برکت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَرکَت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bare(a)kat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم برکت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم برکت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم برکت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم برکت در فرهنگ فارسی عمید:
۱. فراوانی؛ افزونی؛ بسیاری.
۲. خجسته بودن؛ مبارکی: به برکت زحمات شما کارمان زود به اتمام رسید.
۳. (اسم) نعمت‌ها.

معنی اسم برکت در فرهنگ فارسی معین:
۱. نمو کردن وافزودن . ۲. افزایش ۳. یمن ،خجستگی ۴. نیکبختی . ج . برکات .

معنی اسم برکت در فرهنگ فارسی:
نموکردن و افزودن شدن و افزایش، سعادت
( مصدر ) ۱. گوالیدن. ۲. فزونی بسیاری . ۳. خجستگی یمن . ۴. نیکبختی سعادت . جمع : برکات .

معنی اسم برکت در ثبت احوال

۱- فراواني و بسياري و رونق؛ ۲- خجستگي، يمن، مبارك بودن؛ ۳- نعمت هاي موجود در طبيعت، چنان كه نان.

حروف ابجد و طالع بینی نام برکت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم برکت عدد " 622 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم برکت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم برکت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم برکت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم برکت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دوستدار جان

بسیار راست گو، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع)

شب طولانی و بسیار تاریک

ترکیب دو اسم محمد و کیا (ستوده و پادشاه)

آرام، موقر، شکیبا

خیر، احسان، خوبی، نيكوكاری، ثواب

منسوب به رَزان، سنجیده شده، با وقار و آراسته

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید