برزین

آتش، نام آتشکده ی بزرگ ایران

جنسیت اسم برزین

پسر

برزین به انگلیسی

barzin

تعداد برزین ها در ایران

2,328

تلفظ برزین به فارسی

بَرزين

ریشه اسم برزین

فارسی , پهلوی

تلفظ برزین به انگلیسی

/barzin/

رنگ اسم برزین

طلایی

ابجد اسم برزین

269

ابجد وسیط اسم برزین

29

ابجد صغیر اسم برزین

17

درباره نام برزین

برزین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم برزین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم برزین، به خاطر ریشه فارسی , پهلوی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,328 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم برزین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم برزین و معنی اسم برزین

ریشه اسم برزین

همانطور که گفتیم ریشه اسم برزین فارسی , پهلوی می باشد و تلفظ برزین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَرزين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /barzin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم برزین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم برزین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم برزین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم برزین در لغت نامه دهخدا:
آتش

معنی اسم برزین در فرهنگ فارسی:
مجلل، نام آتشکده های در خراسان

معنی اسم برزین در ثبت احوال

۱- بالنده (بالنده مهر) فشرده‌ي آذر برزين مهر؛ ۲- (اَعلام) نام يكي از آتشكده‌ي ي بزرگ ايران.

حروف ابجد و طالع بینی نام برزین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم برزین عدد " 269 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم برزین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم برزین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم برزین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم برزین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آیدین، روشن، مانند ماه درخشان

ترکیب دو اسم محمد و رشاد (ستوده و رستگاری)

ترکیب دو اسم محمد و آریا (ستوده و نجیب)

منسوب به زلف، (مجاز) زيبايی زلف معشوق

آرتین

بنده خدای گسترش دهنده، بنده گستراننده

شادی و طرب، عيش و خوشی، سرود و نغمه، امن و آسودگی

نيك اندام، (به مجاز) تندرست و خوش قد و بالا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران