بدیع

جدید، تازه، زیبا، جالب، آفریننده، از نام های خداوند

جنسیت اسم بدیع

پسر

بدیع به انگلیسی

badie

تعداد بدیع ها در ایران

1,362

تلفظ بدیع به فارسی

بدیع

ریشه اسم بدیع

عربی

تلفظ بدیع به انگلیسی

/badie/

رنگ اسم بدیع

بنفش

ابجد اسم بدیع

86

ابجد وسیط اسم بدیع

26

ابجد صغیر اسم بدیع

14

درباره نام بدیع

بدیع یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بدیع پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بدیع که در انگلیسی به صورت badie نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,362 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بدیع

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم بدیع و معنی اسم بدیع

ریشه اسم بدیع

همانطور که گفتیم ریشه اسم بدیع عربی می باشد و تلفظ بدیع در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بدیع " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /badie/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بدیع بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بدیع در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بدیع در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ابتکاری، بکر، تازه، خوب، نو، نیکو

معنی اسم بدیع در لغت نامه دهخدا:
نو بیرون آورنده، نو کننده، چیز نو بیرون آرنده، نو پیدا شده، تازه، حیرت انگیز، اختراع شده، نو آیین

معنی اسم بدیع در فرهنگ فارسی:
بلخی ابو محمد بن محمود از شاعران معاصر در نیمه دوم قرن چهارم می زیسته است، تازه، نو، شگفت، موجد و مبتدع، یکی از نام های باری تعالی

معنی اسم بدیع در فرهنگ معین:
۱. نو، تازه ۲. دانشی که به بیان زیبایی های صنایع شعری می پردازد ۳. عجیب، نادر

معنی اسم بدیع در فرهنگ فارسی عمید:
۱. تازه، نو ۲. شگفت ۳. موجد و مبتدع، نو بیرون آورنده ۴. علمی که در آرایش سخن، زینت کلام، صنایعی که نظم و نثر را زینت میدهد بحث میکند.

معنی اسم بدیع در ثبت احوال

1- جدید، تازه، نوآیین؛ 2- زیبا؛ 3- جالب، شگفت انگیز، نادر؛ 4- (در ادبیات) از دانش های ادبی که در آن از آرایش ها و زیبایی های شعر و نثر بحث می شود؛ 5- از نام های خداوند، مبدع، آفریننده؛ 6- (اعلام) 1) امیرمهدی بدیع [1294-1373شمسی] تاریخ نگار و پژوهنده ی ایرانی، در همدان زاده شد.
در همدان و سوئیس و فرانسه تحصیل کرد و تا پایان عمر در سوئیس ماند و به تحقیقات تاریخی روی آورد و هدفش آن بود که جایگاه ایران را در تاریخ آنچنان که هست نه آنچنان که خاورشناسان می گویند به دنیا بشناساند.
مهمترین اثر او کتاب 13جلدی یونانیان و بربرهاست که جلدهایی از آن به فارسی ترجمه شده است.
از آثار دیگر اوست: اندیشه ی روش علوم، و تصحیح دیوان امیرشاهی سبزواری؛ 2) بدیع اصطرلابی [قرن 6 قمری] ابوالقاسم هبة الله بن حسین، دانشمند، ستاره شناس و شاعر ایرانی عربی نویس؛ در ساختن اصطرلاب و وسایل مربوط به ستاره شناسی معروف است.
زیج محمودی از آثار اوست.

حروف ابجد و طالع بینی نام بدیع

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بدیع عدد " 86 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بدیع گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم بدیع چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بدیع

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بدیع

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارنده اسب نیرومند، نام دو تن از پادشاهان صفوی

دوست خالص

آن که چیزی را پوشیده و در پرده می دارد، پوشنده، از نام های خداوند

ترکیب دو اسم ابو و قاسم (پدر و قسمت کننده)

ترکیب دو اسم امیر و ارشیا (پادشاه و تخت و اورنگ پادشاهان)

ترکیب دو اسم فاطمه و سبا (رانده شده از آتش و انسان)

ترکیب دو اسم امیر و پاشا (فرمانروا و بزرگ)

محبت، خورشید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید