بتول

پارسا، پاکدامن، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مریم (س)

جنسیت اسم بتول

دختر

بتول به انگلیسی

batul

تعداد بتول ها در ایران

710,520

تلفظ بتول به فارسی

بتول

ریشه اسم بتول

عربی

تلفظ بتول به انگلیسی

/batul/

رنگ اسم بتول

نارنجی

ابجد اسم بتول

438

ابجد وسیط اسم بتول

18

ابجد صغیر اسم بتول

15

درباره نام بتول

بتول یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بتول دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بتول که در انگلیسی به صورت batul نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 710,520 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بتول

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم بتول و معنی اسم بتول

ریشه اسم بتول

همانطور که گفتیم ریشه اسم بتول عربی می باشد و تلفظ بتول در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بتول " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /batul/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بتول بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بتول در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بتول در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بتول در لغت‌نامه دهخدا :
قطوع. قطع کننده. منقطعه ٔ ازدواج. پاک دامن. پارسا، زن دوشیزه که از مردان رغبت و حاجت خود بریده باشد، صفت ویژه ٔ حضرت سیده نساءالعالمین فاطمه الزهرا ء سلام اﷲ علیها دخت خاتم النبیین (ص) است.

معنی اسم بتول در فرهنگ فارسی :
کسی که از دنیا منقطع شده و بخدا پیوسته است. کسی که از ازدواج خودداری کند. پارسا پاک دامن، لقب فاطمه (ع) دختر محمد رسول الله (ص).

معنی اسم بتول در فرهنگ معین :
کسی که از دنیا بریده و به خدا پیوسته و نیز از ازدواج خودداری کند. پارسا، پاکدامن، لقب حضرت فاطمه (ص) و حضرت مریم.

معنی اسم بتول در فرهنگ فارسی عمید :
زنی که از دنیا بریده و به خدا پیوسته. زنی که از ازدواج خودداری می‌کند. پارسا، پاکدامن. لقب فاطمه بنت محمد بن عبدالله. لقب مریم مادر عیسی.

معنی اسم بتول در ثبت احوال

۱- كسي كه از دنيا منقطع شده است و به خدا پيوسته است؛ ۲- زن بريده از دنيا براي خدا؛ ۳- (اَعلام) لقب حضرت فاطمه (ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام بتول

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بتول عدد " 438 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بتول گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بتول چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بتول

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بتول

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه، نور ماه، (به مجاز) زیبا، نهر آب

پشتیبان، یاور

گشنیز، نوعی سبزی خوردنی از تیره چتریان

آغاز فصل بهار، گل و شکوفه ی تازه روییده

سرور بانوان، بزرگ زنان

ترکیب دو اسم مهر و سام (مهربانی و آتش)

نام دو تن از شاهان اشكانی

نام جد ابراهيم خليل (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران