باقر

شکافنده، گشاینده، بسیار دانا

جنسیت اسم باقر

پسر

باقر به انگلیسی

bagher

تعداد باقر ها در ایران

161,382

تلفظ باقر به فارسی

باقر

ریشه اسم باقر

عربی

تلفظ باقر به انگلیسی

/bāqer/

رنگ اسم باقر

نارنجی

ابجد اسم باقر

303

ابجد وسیط اسم باقر

15

ابجد صغیر اسم باقر

6

درباره نام باقر

باقر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم باقر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم باقر که در انگلیسی به صورت bagher نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 161,382 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم باقر

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم باقر و معنی اسم باقر

ریشه اسم باقر

همانطور که گفتیم ریشه اسم باقر عربی می باشد و تلفظ باقر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " باقر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bāqer/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم باقر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم باقر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم باقر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم باقر در فرهنگ فارسی عمید :
شکافنده، گشاینده، بازکننده. (اسم) (زیست شناسی) شیر.

معنی اسم باقر در فرهنگ معین :
شکافنده، گشاینده.

معنی اسم باقر در فرهنگ فارسی :
شکافنده، گشاینده، بازکننده، مرد بسیار، علم و بسیار مال و لقب امام محمد بن علی، بن حسین امام پنجم شیعه.

معنی اسم باقر در لغت‌نامه دهخدا :
شکافنده و گشاینده و وسعت دهنده. فراخ کننده. مرد بسیار علم. مرد بسیار مال. شیربیشه. شیر درنده. گاو.

معنی اسم باقر در ثبت احوال

۱- (در قديم) شكافنده، گشاينده؛ ۲- (اَعلام) ۱) لقب محمّد ابن علي امام پنجم شيعيان محمّد باقر(ع).
[همه ی مؤلفان در مذاهب شیعه و سنی سبب ملقب شدن آن حضرت را به «باقر» دانش فراوان او دانسته‌اند]؛ ۲) «باقرخان» ملقب به سالار ملی، از رهبران مجاهدان مشروطه خواه.

حروف ابجد و طالع بینی نام باقر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم باقر عدد " 303 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم باقر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم باقر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم باقر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم باقر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سخت‌ترين ماده‌ی طبيعی است و كاربردهای تزيينی و صنعتی دارد، (مجاز) شمشير

همدم، مصاحب، هم نشین، محبوب و مطلوب

داراي حشمت و شكوه

ارزشمند و قیمتی

پوینده، آن که در جهت پیشرفت حرکت می‌کند، جوینده

به هراس اندازنده، ترسناک، از شخصیت‌های شاهنامه، نام پادشاه تورانی

پاک و مقدس، منزه

ترکیب دو اسم محمد و ایوب (ستوده و بازگشت به سوی خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران