ایمانا

منسوب به ایمان، باور، اعتقاد

جنسیت اسم ایمانا

دختر

ایمانا به انگلیسی

imana

تعداد ایمانا ها در ایران

411

تلفظ ایمانا به فارسی

ايمانا

ریشه اسم ایمانا

فارسی , عربی

تلفظ ایمانا به انگلیسی

/imānā/

رنگ اسم ایمانا

نیلی

ابجد اسم ایمانا

103

ابجد وسیط اسم ایمانا

19

ابجد صغیر اسم ایمانا

13

درباره نام ایمانا

ایمانا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ایمانا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ایمانا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 411 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ایمانا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ایمانا و معنی اسم ایمانا

ریشه اسم ایمانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایمانا فارسی , عربی می باشد و تلفظ ایمانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ايمانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /imānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایمانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایمانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایمانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به ایمان
ایمان: باور، گرایش، اعتقاد

معنی اسم ایمانا در ثبت احوال

(ايمان + ا (پسوند نسبت))، منسوب به ايمان، م ايمان.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایمانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایمانا عدد " 103 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایمانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایمانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایمانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایمانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشنی، تابش، نور، پرتو، شعله‌ی آتش، (به مجاز) رونق

خبر خوش و شادی بخش، بشارت، مژدگانی، نوید

ترکیب دو اسم محمد و رسا (ستوده و بلیغ)

مریم گلی، نام گیاهی معطر و دارویی است که گل هایی به رنگ آبیِ مایل به بنفش دارد

شکوه و شوکت داشتن

صدای بلند، خروش، آوا

نشانه، علامت، آیه

مؤنث ظریف، دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید