ایلماز

پایدار، جاویدان، ماندگار

جنسیت اسم ایلماز

پسر

ایلماز به انگلیسی

il maz

تعداد ایلماز ها در ایران

1,023

تلفظ ایلماز به فارسی

ايلماز

ریشه اسم ایلماز

ترکی

تلفظ ایلماز به انگلیسی

/il māz/

رنگ اسم ایلماز

نارنجی

ابجد اسم ایلماز

89

ابجد وسیط اسم ایلماز

29

ابجد صغیر اسم ایلماز

17

درباره نام ایلماز

ایلماز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ایلماز پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ایلماز که در انگلیسی به صورت il maz نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,023 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ایلماز

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ایلماز و معنی اسم ایلماز

ریشه اسم ایلماز

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایلماز ترکی می باشد و تلفظ ایلماز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ايلماز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /il māz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایلماز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایلماز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایلماز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پایدار، جاویدان، ماندگار، کسی که در محدوده زمان نمی‌گنجد.

معنی اسم ایلماز در ثبت احوال

۱- کسی که در محدوده زمان نمی‌گنجد؛ ۲- (به مجاز) جاودانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایلماز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایلماز عدد " 89 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایلماز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایلماز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایلماز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایلماز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بهروزی، خوشبختی، نیک بخت شدن

آن كه به كسی يا چيزی دل بسته است، عاشق

دامنه کوه، دامن

ترکیب دو اسم علی و عطا (بلند مرتبه و بخشیدن)

سخن، حرف مفید، قول

از شخصیت‌های شاهنامه، نام چهارمين پسر كيقباد، مرد همیشه پیروز، آرام گرفتن، دلیر

مانند عشق،مبارز بزرگ

زیبا و مست کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید