ایرانه

مربوط به ایران، ایرانی، منتسب به ایران زمین

جنسیت اسم ایرانه

دختر

ایرانه به انگلیسی

iraneh

تعداد ایرانه ها در ایران

2,914

تلفظ ایرانه به فارسی

ریشه اسم ایرانه

تلفظ ایرانه به انگلیسی

/irāne/

رنگ اسم ایرانه

طلایی

ابجد اسم ایرانه

ابجد وسیط اسم ایرانه

27

ابجد صغیر اسم ایرانه

15

درباره نام ایرانه

ایرانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ایرانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ایرانه، به خاطر ریشه اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,914 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ایرانه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ایرانه و معنی اسم ایرانه

ریشه اسم ایرانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایرانه می باشد و تلفظ ایرانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /irāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایرانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایرانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایرانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم ایرانه در لغت نامه دهخدا:
دهی است از دهستان سامنه ٔ شهرستان ملایر، دارای ۲۱۹تن سکنه. آب آن از چشمه و محصول آن غلات، دیم و شغل اهالی زراعت است.


معنی اسم ایرانه در ثبت احوال

(ايران + ه (پسوند نسبت))، منسوب به ايران، مربوط به ايران، ايراني، منتسب به ايران‌ زمين.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایرانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایرانه عدد " " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایرانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایرانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایرانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایرانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بوی خوش

مسرور، شاد و بانشاط

صدای بلند، خروش، آوا

موجب ترقی دین و آیین

ترکیب دو اسم علی و سام (بلندقدر و شخصیت‌های شاهنامه)

سفید، معطر و لطیف مانند سمن

زيبارويي از ايل و قبيله

ترکیب دو اسم موسی و رضا (از آب گرفته شده و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید