اکرم

گرامی‌تر، آزاد‌تر، جوانمرد‌تر، بزرگ‌تر، از نام‌هاي خداوند

جنسیت اسم اکرم

دختر

اکرم به انگلیسی

akram

تعداد اکرم ها در ایران

880,938

تلفظ اکرم به فارسی

اَکرم

ریشه اسم اکرم

عربی

تلفظ اکرم به انگلیسی

/akram/

رنگ اسم اکرم

بنفش

ابجد اسم اکرم

261

ابجد وسیط اسم اکرم

21

ابجد صغیر اسم اکرم

9

درباره نام اکرم

اکرم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اکرم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اکرم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 880,938 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اکرم

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم اکرم و معنی اسم اکرم

ریشه اسم اکرم

همانطور که گفتیم ریشه اسم اکرم عربی می باشد و تلفظ اکرم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَکرم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /akram/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اکرم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اکرم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اکرم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اکرم در لغت‌نامه دهخدا :
گرامی‌تر، بزرگتر، بزرگوارتر.

معنی اسم اکرم در فرهنگ فارسی :
گرامی‌تر، بزرگ‌تر، جوانمردتر، آزاده‌تر.

معنی اسم اکرم در فرهنگ معین :
گرامی‌تر، آزاده‌تر، جوانمردتر، بزرگتر.

معنی اسم اکرم در فرهنگ فارسی عمید :
گرامی‌تر، بزرگ‌تر، جوانمردتر.

معنی اسم اکرم در ثبت احوال

۱- گرامي‌تر، آزادتر، بزرگتر، بزرگوار، گرامي؛ ۲- از نام‌هاي خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام اکرم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اکرم عدد " 261 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اکرم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم اکرم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اکرم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اکرم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و سینا (ستوده و سوراخ کننده)

خادم کعبه

ترکیب دو اسم محب و الله (دوستدار و خدا)

دارنده و همراه ماه، زیبا روی، ایل زیبا

خوشگل، زیبا، ظريف، نيكو، نازنين

منسوب به ايمان، باور، گرایش، اعتقاد

ماه چهر، ماهرو، زیبارو

زنی كه چشمانی درشت و زيبا داشته باشد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران