اکبر

بزرگ‌تر ، اسم فرزند بزرگ امام حسین (ع)

جنسیت اسم اکبر

پسر

اکبر به انگلیسی

akbar

تعداد اکبر ها در ایران

915,000

تلفظ اکبر به فارسی

اکبر

ریشه اسم اکبر

عربی

تلفظ اکبر به انگلیسی

/akbar/

رنگ اسم اکبر

آبی

ابجد اسم اکبر

223

ابجد وسیط اسم اکبر

19

ابجد صغیر اسم اکبر

7

درباره نام اکبر

اکبر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اکبر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اکبر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 915,000 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اکبر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم اکبر و معنی اسم اکبر

ریشه اسم اکبر

همانطور که گفتیم ریشه اسم اکبر عربی می باشد و تلفظ اکبر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اکبر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /akbar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اکبر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اکبر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اکبر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اکبر در فرهنگ فارسی :
بزرگ‌تر، مهتر. سالمندتر، بزرگسال‌تر جمع: اکابر.

معنی اسم اکبر در فرهنگ معین :
بزرگ‌تر، پیرتر. جمع: اکابر.

معنی اسم اکبر در فرهنگ فارسی عمید :
بزرگ ‌تر. بزرگسال‌تر.

معنی اسم اکبر در ثبت احوال

۱- بزرگ‌تر، مِهتر؛ ۲- سالمندتر، بزرگسال‌تر.
[اين نام به اعتبار اسم حضرت علي اكبر (ع) فرزند بزرگ امام حسين (ع) شرف و رواج دارد].

حروف ابجد و طالع بینی نام اکبر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اکبر عدد " 223 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اکبر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم اکبر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اکبر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اکبر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جاویدان، همیشگی، ابدی

بنده پروردگار که حلیم و بردبار است

ماه روز، ماهی كه در روز نمايان است، (به مجاز) زيبارو

نام پسر گودرز پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه، پرنده شکست ناپذیر، لطافت باران

ترکیب دو اسم محمد و قائم (ستوده و ایستاده)

نوعی دیبای منقش، حریر، پرده نقاشی، تابلو، نوعی انگور، پرنیان

خلوص نیت، پاک بودن، بی‌آلایشی

ترکیب دو اسم محب و الله (دوستدار و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید