اندیشه

فکر، اندیشه

جنسیت اسم اندیشه

دختر

اندیشه به انگلیسی

andishe

تعداد اندیشه ها در ایران

2,274

تلفظ اندیشه به فارسی

انديشه

ریشه اسم اندیشه

فارسی

تلفظ اندیشه به انگلیسی

/andiše/

رنگ اسم اندیشه

سبز

ابجد اسم اندیشه

370

ابجد وسیط اسم اندیشه

22

ابجد صغیر اسم اندیشه

19

درباره نام اندیشه

اندیشه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اندیشه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اندیشه که در انگلیسی به صورت andishe نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,274 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اندیشه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم اندیشه و معنی اسم اندیشه

ریشه اسم اندیشه

همانطور که گفتیم ریشه اسم اندیشه فارسی می باشد و تلفظ اندیشه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " انديشه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /andiše/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اندیشه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اندیشه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اندیشه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اندیشه در فرهنگ لغت دهخدا:
فکر و تدبیر و تأمل و تصور و گمان و خیال

معنی اسم اندیشه در فرهنگ فارسی:
فکر، گمان، ترس، بیم، اندیشه< /a> کردن، فکرکردن، خیال کردن

معنی اسم اندیشه در ثبت احوال

1- آنچه از انديشيدن حاصل مي‌شود‌، فكر؛ 2- (در قديم) توجه، غم‌خواري.

حروف ابجد و طالع بینی نام اندیشه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اندیشه عدد " 370 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اندیشه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اندیشه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اندیشه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اندیشه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شکوه و بزرگی خداوند

شمشیر برنده و تیز

پله‌ها، نردبان‌ها، پلکان‌ها، نام سوره‌ی هفتادم از قرآن كريم

مانند خورشید، (به مجاز) زيبارو

بهبودی

گل یاسمن یا یاسمین

پدربزرگ، در دورۀ قاجار وزیر بزرگ، حاکم محلی، پادشاه

جاویدان آفریده شده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید