امین رضا

ترکیب دو اسم امین و رضا (امانت‌دار و خشنود)

جنسیت اسم امین رضا

پسر

امین رضا به انگلیسی

amin-reza

تعداد امین رضا ها در ایران

11,769

تلفظ امین رضا به فارسی

امين‌رضا

ریشه اسم امین رضا

عربی

تلفظ امین رضا به انگلیسی

/a.-rezā/

رنگ اسم امین رضا

صورتی

ابجد اسم امین رضا

1102

ابجد وسیط اسم امین رضا

34

ابجد صغیر اسم امین رضا

22

درباره نام امین رضا

امین رضا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امین رضا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امین رضا که در انگلیسی به صورت amin-reza نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 11,769 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امین رضا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم امین رضا و معنی اسم امین رضا

ریشه اسم امین رضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امین رضا عربی می باشد و تلفظ امین رضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " امين‌رضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-rezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امین رضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امین رضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امین رضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امین و رضا:
امین: امانت‌دار، معتمد، درست‌کار، از القاب پیامبر اسلام (ص) و ‌لقب جبرئیل
رضا: خشنود، خوش‌دلی، راضی، نام ا مام هشتم شیعیان

معنی اسم امین رضا در ثبت احوال

۱- راضی و خشنود، درست‌کار و امانتدار؛ ۲- رضاي درست‌كار و امانت‌دار.

حروف ابجد و طالع بینی نام امین رضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امین رضا عدد " 1102 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امین رضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امین رضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امین رضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امین رضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

(به مجاز)برتری یافته از سوی خدا، دارای باطن و روح خدايی

درختی بلند و زینتی، معشوق خوش قد و قامت

ترکیب دو اسم مهر و آیین (مهربانی و رسم)

بهترین شادی، نیکوی شاد

آینده، زمان آینده

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

شادمان، خوشبخت

بسیار زیبا و دلفریب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید