امینه

ابدی، جاویدان، زن مورد اطمینان و درست‌کار

جنسیت اسم امینه

دختر

امینه به انگلیسی

amine

تعداد امینه ها در ایران

102,480

تلفظ امینه به فارسی

امينه

ریشه اسم امینه

عربی

تلفظ امینه به انگلیسی

/amine/

رنگ اسم امینه

زرد

ابجد اسم امینه

106

ابجد وسیط اسم امینه

22

ابجد صغیر اسم امینه

16

درباره نام امینه

امینه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امینه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امینه که در انگلیسی به صورت amine نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 102,480 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امینه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم امینه و معنی اسم امینه

ریشه اسم امینه

همانطور که گفتیم ریشه اسم امینه عربی می باشد و تلفظ امینه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " امينه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /amine/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امینه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امینه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امینه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم امینه در لغت‌نامه دهخدا :
اسیدهای آمینه موادی هستند که عامل اسیدی و عامل امینی دارند. ساده‌ترین آن‌ها آمینواستیک اسیدها یا گلیکول (گلیسین) است.

مؤنث امین.
زن مورد اطمینان و درستکارمعنی اسم امینه در ثبت احوال

(مؤنث امين)، زن مورد اطمينان و درستكار.
امين.

حروف ابجد و طالع بینی نام امینه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امینه عدد " 106 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امینه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امینه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امینه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امینه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرام، آهسته، بردبار

خالص و يگانه (دوست)، برگزيده، صاف، پاك، روشن

خردمند و بزرگوار، عاقل و گرامی

خیرالهی، نیکویی خدا

زمينی كه در آن لاله‌ی فراوان روييده باشد، (به مجاز) چهره‌ی سرخ و لطيف

زن زیبای عرب، زن خال‌دار

نوش آذر، نام آتشکده دوم

خیر فراوان، نیکوکار و بخشنده، نام چشمه‌ای در بهشت، نام سوره صد و هشتم قرآن مجید، لقب حضرت فاطمه (س)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید