امیر

فرمانروا، پادشاه، سردار

جنسیت اسم امیر

پسر

امیر به انگلیسی

amir

تعداد امیر ها در ایران

1,038,678

تلفظ امیر به فارسی

امير

ریشه اسم امیر

عربی

تلفظ امیر به انگلیسی

/amir/

رنگ اسم امیر

صورتی

ابجد اسم امیر

251

ابجد وسیط اسم امیر

23

ابجد صغیر اسم امیر

8

درباره نام امیر

امیر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,038,678 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم امیر و معنی اسم امیر

ریشه اسم امیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیر عربی می باشد و تلفظ امیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " امير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /amir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم امیر در فرهنگ معین :
فرمانده، فرمانروا.

معنی اسم امیر در لغت‌نامه دهخدا :
میر، پادشاه، سلطان. خلیفه. این کلمه با الف و لام تعریف یا بدون آن در روی سکه‌های عربی و اسلام ی دیده می‌شود. اصلاً برای خلفا وضع شده است بخصوص وقتی که بالفاظ «المؤمنین» یا «المسلمین» اضافه شود. سپس برؤسای سپاه وحکام و ارباب سیاست اطلاق شده و الفاظی از قبیل «الاجل» و «الجلیل» و «السید» و المظفر» و «المؤید» بدان الحاق شده است.

معنی اسم امیر در فرهنگ فارسی :
کسی که فرمانروا بر قومی باشد، پادشاه، درجه‌ای پایین‌تر از پادشاه، حاکم، فرمانده سپاه، سردار، سپهسالار.

معنی اسم امیر در فرهنگ فارسی عمید :
فرمانده. فرمانروا. (نظامی) صاحب منصب ارتشی دارای درجات بالاتر از سرهنگ. [قدیمی] لقب شاهزادگان و بزرگان.

معنی اسم امیر در ثبت احوال

پادشاه، حاكم، درجه‌اي پايين‌تر از پادشاه، فرمانده‌ي سپاه، سردار، سپهسالار.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیر عدد " 251 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم امیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

يگانه، يكتا، بي‌نظير، بی‌مانند

ماده‌ی قندی مذاب يا مايع، عسل، شیرینی

قناعت کننده، خرسند، راضی

تابان، نیکو، زیبا

ترکیب دو اسم امیر و محسن (فرمانروا و نیکوکار)

آسان، فراخی، به سهولت، گشایش، راحتی

بی آلایش، پاک، به دور از آلودگی و ناپاکی، سیاره زهره که مظهر زیبایی و عشق است.

میل، خواهش، آرزو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران