امیرمهبد

ترکیب دو اسم امیر و مهبد (فرمانروا و نگهدارنده ماه)

جنسیت اسم امیرمهبد

پسر

امیرمهبد به انگلیسی

amir-mahbod

تعداد امیرمهبد ها در ایران

459

تلفظ امیرمهبد به فارسی

اميرمَهبُد

ریشه اسم امیرمهبد

فارسی , عربی

تلفظ امیرمهبد به انگلیسی

/a.-mahbod/

رنگ اسم امیرمهبد

صورتی

ابجد اسم امیرمهبد

302

ابجد وسیط اسم امیرمهبد

38

ابجد صغیر اسم امیرمهبد

23

درباره نام امیرمهبد

امیرمهبد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرمهبد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرمهبد که در انگلیسی به صورت amir-mahbod نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 459 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرمهبد

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم امیرمهبد و معنی اسم امیرمهبد

ریشه اسم امیرمهبد

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرمهبد فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرمهبد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرمَهبُد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-mahbod/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرمهبد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرمهبد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرمهبد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و مهبد:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
مهبد: نگه‌دارنده ماه، سرور ماه، کنایه از کسی که زیباییش از ماه بیشتر است

معنی اسم امیرمهبد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ، امير و مهبد.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرمهبد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرمهبد عدد " 302 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرمهبد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرمهبد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرمهبد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرمهبد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خجسته و مبارک شمردن

ترکیب دو اسم محمد و هانی (ستوده و مسرور)

برگزیده، صاف و زلال شده، از القاب حضرت رسول اكرم (ص)

درخشنده و نورانی

با ناز راه رونده، کسی که با ناز راه می‌رود

فاطیما شکل لاتین اسم فاطمه است

ماه مانند، زیبا

میل، خواهش، آرزو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید