امیرعرفان

ترکیب دو اسم امیر و عرفان (فرمانروا و معرفت)

جنسیت اسم امیرعرفان

پسر

امیرعرفان به انگلیسی

amir-erfan

تعداد امیرعرفان ها در ایران

1,866

تلفظ امیرعرفان به فارسی

اميرعرفان

ریشه اسم امیرعرفان

عربی

تلفظ امیرعرفان به انگلیسی

/a.-erfān/

رنگ اسم امیرعرفان

طلایی

ابجد اسم امیرعرفان

652

ابجد وسیط اسم امیرعرفان

52

ابجد صغیر اسم امیرعرفان

31

درباره نام امیرعرفان

امیرعرفان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرعرفان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرعرفان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,866 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرعرفان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیرعرفان و معنی اسم امیرعرفان

ریشه اسم امیرعرفان

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرعرفان عربی می باشد و تلفظ امیرعرفان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرعرفان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-erfān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرعرفان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرعرفان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرعرفان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و عرفان:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
عرفان: معرفت، شناختن خداوند از راه ریاضت و تهذیب نفس

معنی اسم امیرعرفان در ثبت احوال

فرمانرواي آگاه، امير و پادشاه عارف، حاكمي كه اهل شناختن حق تعالي است.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرعرفان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرعرفان عدد " 652 " و ابجد وسیط " 52 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرعرفان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرعرفان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرعرفان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرعرفان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم معین و رضا (یاریگر و خشنود)

روشنایی، روشن

شريف، بزرگوار، آگاه، هوشيار

بنده ی خدای بخشنده

بنده خداوند شنوا

نام یکی از پیامبران الهی، نام سوره‌ هفتاد و یکم قرآن کریم

پدر حسن، کنیه ی حضرت امیرالمؤمنین (ع) و چهار تن از امامان شیعه

نيكی رسان، (به مجاز) زیبا و درخشان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید