امیرعبدالله

ترکیب دو اسم امیر و عبدالله (پادشاه و بنده خدا)

جنسیت اسم امیرعبدالله

پسر

امیرعبدالله به انگلیسی

amir-abdollah

تعداد امیرعبدالله ها در ایران

824

تلفظ امیرعبدالله به فارسی

اميرعبدالله

ریشه اسم امیرعبدالله

عربی

تلفظ امیرعبدالله به انگلیسی

/a.-abdollāh/

رنگ اسم امیرعبدالله

طلایی

ابجد اسم امیرعبدالله

393

ابجد وسیط اسم امیرعبدالله

57

ابجد صغیر اسم امیرعبدالله

33

درباره نام امیرعبدالله

امیرعبدالله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرعبدالله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرعبدالله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 824 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرعبدالله

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیرعبدالله و معنی اسم امیرعبدالله

ریشه اسم امیرعبدالله

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرعبدالله عربی می باشد و تلفظ امیرعبدالله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرعبدالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-abdollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرعبدالله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرعبدالله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرعبدالله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و عبدالله:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار، فرمانده سپاه
عبدالله: بنده خدا، انسان کامل، نام پدر حضرت محمد (ص)

معنی اسم امیرعبدالله در ثبت احوال

امير و پادشاهي كه بنده‌ي خداست.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرعبدالله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرعبدالله عدد " 393 " و ابجد وسیط " 57 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرعبدالله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرعبدالله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرعبدالله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرعبدالله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و اشکان (ستوده و منسوب به اشک)

مانند شاه

مايه‌ي افتخار جهان

نام شيخي عارف در ادبيات ايران معروف به شيخ صنعان

دوست، دوست يك دل، لقب حضرت ابراهيم(ع) در قرآن كريم

منسوب به سرو، نام نوعی از خطوط اسلامی

نخل هندی، فوفل، شاهزاده

هدهد ،شانه سر، دوشیزه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید