امیرشهاب

ترکیب دو اسم امیر و شهاب (فرمانروا و پاره ای از آتش)

جنسیت اسم امیرشهاب

پسر

امیرشهاب به انگلیسی

amir-shahab

تعداد امیرشهاب ها در ایران

498

تلفظ امیرشهاب به فارسی

اميرشهاب

ریشه اسم امیرشهاب

عربی

تلفظ امیرشهاب به انگلیسی

/a.-ša(e)hāb/

رنگ اسم امیرشهاب

نارنجی

ابجد اسم امیرشهاب

559

ابجد وسیط اسم امیرشهاب

31

ابجد صغیر اسم امیرشهاب

19

درباره نام امیرشهاب

امیرشهاب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرشهاب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرشهاب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 498 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرشهاب

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امیرشهاب و معنی اسم امیرشهاب

ریشه اسم امیرشهاب

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرشهاب عربی می باشد و تلفظ امیرشهاب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرشهاب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-ša(e)hāb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرشهاب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرشهاب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرشهاب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و شهاب:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
شهاب: پاره ای از آتش، افروزه، ستاره دنباله دار، سنگ های آسمانی که در اثر برخورد با زمین میسوزند

معنی اسم امیرشهاب در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ي امير و شهاب.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرشهاب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرشهاب عدد " 559 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرشهاب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرشهاب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرشهاب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرشهاب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماما، دایه، سرافرازی

درخشان، لقب شهر بلخ

نام يكي از الهه‌‌هاي يوناني، نام نخستین زن دریانورد ایرانی، گوینده‌ی راستی

ترکیب دو اسم محمد و ظاهر (ستوده و آشکار)

ویژگی زن بزرگوار و گرامی، کریمه، هر چیز گرامی

خو گرفتن، انس يافتن، دمسازی

آخرين حد چيزی، نهايت، بی‌عيب و نقص بودن، خردمندی و دانايی

زنی که با برازندگی راه می رود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید