امیرسینا

ترکیب دو اسم امیر و سینا (پادشاه و سوراخ کننده)

جنسیت اسم امیرسینا

پسر

امیرسینا به انگلیسی

amir-sina

تعداد امیرسینا ها در ایران

1,694

تلفظ امیرسینا به فارسی

اميرسينا

ریشه اسم امیرسینا

فارسی , عربی

تلفظ امیرسینا به انگلیسی

/a.-sinā/

رنگ اسم امیرسینا

طلایی

ابجد اسم امیرسینا

372

ابجد وسیط اسم امیرسینا

36

ابجد صغیر اسم امیرسینا

21

درباره نام امیرسینا

امیرسینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرسینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرسینا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,694 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرسینا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیرسینا و معنی اسم امیرسینا

ریشه اسم امیرسینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرسینا فارسی , عربی می باشد و تلفظ امیرسینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرسينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-sinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرسینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرسینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرسینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و سینا:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
سینا: ابوعلی سینا دانشمند معروف ایرانی، شبه جزیره‌ی بیابانی، در شمال شرقی مصر که در تورات آمده در همین محل موسی به پیغمبری برگزیده شد، سوراخ کننده

معنی اسم امیرسینا در ثبت احوال

امير و پادشاه دانشمند، حاكم عالم و دانشمند.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرسینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرسینا عدد " 372 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرسینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرسینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرسینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرسینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختری که مانند نقره سفید و درخشان است، (به مجاز) زیبارو

آرشام، نیرومند، قوی هیکل، پسر آريامنه و پدر ويشتاسپ از خاندان هخامنشي

نام نوعی دانه‌ی خوراكی غنی از نشاسته، (به مجاز) برکت

شبيه به نور، روشن و درخشان

بزرگوار، بلند مرتبه، از صفات قرآن مجید و نام‌های خداوند

ترکیب دو اسم امیر و بهادر (فرمانروا و شجاع)

پرافتخار، مشهور، شایان تحسین

شفاف و روشن، نورانی، درخشنده مانند ماه، روشن‌فكر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید