امیرسعید

ترکیب دو اسم امیر و سعید (پادشاه و سعادتمند)

جنسیت اسم امیرسعید

پسر

امیرسعید به انگلیسی

amir-saeid

تعداد امیرسعید ها در ایران

2,554

تلفظ امیرسعید به فارسی

اميرسعيد

ریشه اسم امیرسعید

عربی

تلفظ امیرسعید به انگلیسی

/a.-saeid/

رنگ اسم امیرسعید

آبی

ابجد اسم امیرسعید

395

ابجد وسیط اسم امیرسعید

47

ابجد صغیر اسم امیرسعید

26

درباره نام امیرسعید

امیرسعید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرسعید پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرسعید که در انگلیسی به صورت amir-saeid نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,554 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرسعید

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم امیرسعید و معنی اسم امیرسعید

ریشه اسم امیرسعید

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرسعید عربی می باشد و تلفظ امیرسعید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرسعيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-saeid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرسعید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرسعید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرسعید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و سعید:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
سعید: مبارک، سعادتمند، نیک بخت، خوشبخت، فرخنده، همایون

اسم امیرسعید در فرهنگ فارسی :
لقب نصر بن احمد پادشاه ساسانی بود .

امیر سعادتمند، حاکم با سعادت، پادشاه نیک بخت.

معنی اسم امیرسعید در ثبت احوال

امير سعادتمند، حاکم باسعادت، پادشاه نيک بخت.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرسعید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرسعید عدد " 395 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرسعید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرسعید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرسعید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرسعید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده پروردگار مبرا از نقص و فنا

دارنده و همراه ماه، زیبا روی، ایل زیبا

ترکیب دو اسم محمد و شریف (ستوده و بزرگوار)

عربی شده ساربان، (در کردی) زیبا

بنده‌ی خدا

ترکیب دو اسم محمد و خالد (ستوده و جاودان)

ترکیب دو اسم محمد و عظیم (ستوده و بزرگ)

ترکیب دو اسم محمد و ارسلان (ستوده و شجاع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید