امیرسبحان

ترکیب دو اسم امیر و سبحان (پادشاه و پاک)

جنسیت اسم امیرسبحان

پسر

امیرسبحان به انگلیسی

amir-sobhan

تعداد امیرسبحان ها در ایران

3,594

تلفظ امیرسبحان به فارسی

اميرسبحان

ریشه اسم امیرسبحان

عربی

تلفظ امیرسبحان به انگلیسی

/a.-sobhān/

رنگ اسم امیرسبحان

آبی

ابجد اسم امیرسبحان

372

ابجد وسیط اسم امیرسبحان

36

ابجد صغیر اسم امیرسبحان

30

درباره نام امیرسبحان

امیرسبحان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرسبحان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرسبحان که در انگلیسی به صورت amir-sobhan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,594 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرسبحان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم امیرسبحان و معنی اسم امیرسبحان

ریشه اسم امیرسبحان

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرسبحان عربی می باشد و تلفظ امیرسبحان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرسبحان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-sobhān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرسبحان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرسبحان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرسبحان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و سبحان :
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
سبحان: پاک، منزه، از نام‌های پروردگار

معنی اسم امیرسبحان در ثبت احوال

امير و پادشاه پاك و منزه.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرسبحان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرسبحان عدد " 372 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرسبحان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرسبحان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرسبحان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرسبحان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نخستین شماره، یکتا، جزیی از کل، بی همتا

مرید و دوستدار امام حسین (ع).

زیبارو، پیروزکننده، دخترخورشید

آراز، رود ارس

بزرگ زاده، داده ماه

باارزش، گرامی

رادمنش، با سخاوت، از شخصیت‌های شاهنامه، نام یکی از سرداران خسروپرویز پادشاه ساسانی

آناهیتا، بی آلایش، پاک، به دور از آلودگی و ناپاکی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید