امیرحیدر

ترکیب دو اسم امیر و حیدر (فرمانروا و شیربیشه)

جنسیت اسم امیرحیدر

پسر

امیرحیدر به انگلیسی

amir-heydar

تعداد امیرحیدر ها در ایران

990

تلفظ امیرحیدر به فارسی

امیرحیدر

ریشه اسم امیرحیدر

عربی

تلفظ امیرحیدر به انگلیسی

/a.-heydar/

رنگ اسم امیرحیدر

زرد

ابجد اسم امیرحیدر

473

ابجد وسیط اسم امیرحیدر

53

ابجد صغیر اسم امیرحیدر

23

درباره نام امیرحیدر

امیرحیدر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرحیدر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرحیدر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 990 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرحیدر

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم امیرحیدر و معنی اسم امیرحیدر

ریشه اسم امیرحیدر

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرحیدر عربی می باشد و تلفظ امیرحیدر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " امیرحیدر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-heydar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرحیدر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرحیدر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرحیدر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و حیدر:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
حیدر: شیر، دلاور، لقب حضرت علی(ع)

معنی اسم امیرحیدر در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب،امير و حیدر.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرحیدر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرحیدر عدد " 473 " و ابجد وسیط " 53 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرحیدر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرحیدر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرحیدر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرحیدر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نيك منش، نيكو رفتار

ترکیب دو اسم محمد و سدیس (ستوده و نام یک قبیله)

ترکیب دو اسم امیر و مهیار (فرمانروا و ماهیار)

ترکیب دو اسم یاسمن و زهرا (نام گلی خوشبو و روشن تر)

ترکیب دو اسم محمد و عیسی (ستوده و نجات‌ دهنده)

دانش خدایی و خداشناسی

زيباروي ايل

نغمه، آواز، ترانه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید