امیرحسان

ترکیب دو اسم امیر و حسان (فرمانروا و نیکروی)

جنسیت اسم امیرحسان

پسر

امیرحسان به انگلیسی

amir-hesan

تعداد امیرحسان ها در ایران

864

تلفظ امیرحسان به فارسی

اميرحِسان

ریشه اسم امیرحسان

عربی

تلفظ امیرحسان به انگلیسی

/a.-hesān/

رنگ اسم امیرحسان

زرد

ابجد اسم امیرحسان

370

ابجد وسیط اسم امیرحسان

34

ابجد صغیر اسم امیرحسان

28

درباره نام امیرحسان

امیرحسان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیرحسان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیرحسان که در انگلیسی به صورت amir-hesan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 864 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیرحسان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم امیرحسان و معنی اسم امیرحسان

ریشه اسم امیرحسان

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرحسان عربی می باشد و تلفظ امیرحسان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرحِسان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-hesān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرحسان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرحسان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرحسان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و حسان:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
حسان: بسیار نیکو، بسیار خوب، نیکروی

معنی اسم امیرحسان در ثبت احوال

امير و پادشاه نيكوان، امير و فرمانرواي نيكو رويان.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرحسان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرحسان عدد " 370 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرحسان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرحسان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرحسان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرحسان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مثل ایل، همانند ایل، بخشنده، دختر نجیب و پاکدامن

آموزگار، معلم، شاگرد، آموزنده، پیشوای دینی در دین زرتشتی

ترکیب دو اسم فرح و ناز (شادمانی و کرشمه)

شمشیر ساخته شده در هند

بسیار دارنده، نام پهلوان دلير ايراني ملقب به پورياي ولي

نام نوعی گل خوش‌بو، به مجاز چشم معشوق

استوار گشتن، واقع شدن و ثابت گردیدن

جریان هوای بسیار شدید، (به مجاز) غوغا، هياهو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید