امیرجواد

ترکیب دو اسم امیر و جواد (پادشاه و بخشنده)

جنسیت اسم امیرجواد

پسر

امیرجواد به انگلیسی

amir-javad

تعداد امیرجواد ها در ایران

2,160

تلفظ امیرجواد به فارسی

اميرجواد

ریشه اسم امیرجواد

عربی

تلفظ امیرجواد به انگلیسی

/a.-javād/

رنگ اسم امیرجواد

طلایی

ابجد اسم امیرجواد

265

ابجد وسیط اسم امیرجواد

37

ابجد صغیر اسم امیرجواد

22

درباره نام امیرجواد

امیرجواد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیرجواد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیرجواد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,160 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیرجواد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم امیرجواد و معنی اسم امیرجواد

ریشه اسم امیرجواد

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیرجواد عربی می باشد و تلفظ امیرجواد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميرجواد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-javād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیرجواد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیرجواد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیرجواد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و جواد:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
جواد: بخشنده، جوانمرد، از نام‌ها و صفات خداوند
معنی اسم امیرجواد در ثبت احوال

امير جوانمرد، پادشاه راد و بخشنده، حاكم سخي.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیرجواد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیرجواد عدد " 265 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیرجواد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیرجواد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیرجواد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیرجواد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و آرش (ستوده و درخشنده)

صاحب فضل و هنر، نام برادر امام حسین (ع)

ترکیب دو اسم محمد و آرمین (ستوده و دلیر)

باور، گرایش، اعتقاد

(به مجاز) دارای شكوه و جلال، با شکوه

شاد کردن

ترکیب دو اسم محمد و رهام (ستوده و پهلوان ایرانی)

پرنده ای با پرهای رنگارنگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید