امیربهادر

ترکیب دو اسم امیر و بهادر (فرمانروا و شجاع)

جنسیت اسم امیربهادر

پسر

امیربهادر به انگلیسی

amir-bahador

تعداد امیربهادر ها در ایران

3,248

تلفظ امیربهادر به فارسی

اميربهادر

ریشه اسم امیربهادر

ترکی , عربی

تلفظ امیربهادر به انگلیسی

/a.-bahādor/

رنگ اسم امیربهادر

آبی

ابجد اسم امیربهادر

463

ابجد وسیط اسم امیربهادر

43

ابجد صغیر اسم امیربهادر

22

درباره نام امیربهادر

امیربهادر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیربهادر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیربهادر، به خاطر ریشه ترکی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,248 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیربهادر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم امیربهادر و معنی اسم امیربهادر

ریشه اسم امیربهادر

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیربهادر ترکی , عربی می باشد و تلفظ امیربهادر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميربهادر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-bahādor/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیربهادر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیربهادر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیربهادر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و بهادر:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
بهادر: دلیر، شجاع

معنی اسم امیربهادر در ثبت احوال

(عربي ـ تركي) ۱- پادشاه شجاع و دلاور، امير دلير، سردار شجاع؛ ۲- (اعلام) لقب حسین پاشاخان قراباغی [۱۳۳۶ هجری] از دولتمردان دربار مظفرالدین شاه محمّدعلی شاه و از دشمنان سرسخت مشروطه.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیربهادر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیربهادر عدد " 463 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیربهادر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیربهادر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیربهادر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیربهادر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شبنم، قطره باران

نوعی آهوی ظریف اندام و بسیار تندرو با چشمان درشت سیاه، معشوقه ی زیبا

درختی خاردار كه شترها از آن می‌چرند

محبوب، دانا

درخشان، روشن و تابان، درخشنده

پیغمبر، رسول، (به مجاز) حضرت محمد (ص)

شراره آتش، روشنی

رفیع، والا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید