امیراردلان

ترکیب دو اسم امیر و اردلان (پادشاه و درستی)

جنسیت اسم امیراردلان

پسر

امیراردلان به انگلیسی

amir-ardelan

تعداد امیراردلان ها در ایران

1,436

تلفظ امیراردلان به فارسی

اميراردلان

ریشه اسم امیراردلان

مازندرانی , عربی

تلفظ امیراردلان به انگلیسی

/a.-ardelān/

رنگ اسم امیراردلان

سبز

ابجد اسم امیراردلان

537

ابجد وسیط اسم امیراردلان

45

ابجد صغیر اسم امیراردلان

24

درباره نام امیراردلان

امیراردلان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امیراردلان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امیراردلان، به خاطر ریشه مازندرانی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,436 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امیراردلان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم امیراردلان و معنی اسم امیراردلان

ریشه اسم امیراردلان

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیراردلان مازندرانی , عربی می باشد و تلفظ امیراردلان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميراردلان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-ardelān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیراردلان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیراردلان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیراردلان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و اردلان:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
اردلان: جای و مکان مقدس، درستی، راستی و پارسایی

معنی اسم امیراردلان در ثبت احوال

1- از نام‌هاي مركب؛ 2- (به تعبيري) امير سرزمين مقدس و پاك.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیراردلان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیراردلان عدد " 537 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیراردلان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیراردلان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیراردلان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیراردلان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرزند، نسل

نام پنجمین سوره از قرآن مجید، خوردنی، سفره‌اي كه بر آن غذا مي‌گذارند

ترکیب دو اسم محمد و آریا (ستوده و نجیب)

شمشیر برنده و تیز

آریایی، منسوب به قوم آریایی

ترکیب دو اسم ید و الله (دست و خدا)

طالب رستگاری

راهنمایی کردن به مسیر درست، ارشاد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید