امیراحتشام

ترکیب دو اسم امیر و احتشام (فرمانروا و شکوه)

جنسیت اسم امیراحتشام

پسر

امیراحتشام به انگلیسی

amir-ehtesham

تعداد امیراحتشام ها در ایران

378

تلفظ امیراحتشام به فارسی

اميراِحتشام

ریشه اسم امیراحتشام

عربی

تلفظ امیراحتشام به انگلیسی

/a.-ehtešām/

رنگ اسم امیراحتشام

آبی

ابجد اسم امیراحتشام

1001

ابجد وسیط اسم امیراحتشام

41

ابجد صغیر اسم امیراحتشام

29

درباره نام امیراحتشام

امیراحتشام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیراحتشام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیراحتشام که در انگلیسی به صورت amir-ehtesham نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 378 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیراحتشام

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم امیراحتشام و معنی اسم امیراحتشام

ریشه اسم امیراحتشام

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیراحتشام عربی می باشد و تلفظ امیراحتشام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميراِحتشام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-ehtešām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیراحتشام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیراحتشام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیراحتشام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم امیر و احتشام:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار
احتشام: شکوه و شوکت داشتن

معنی اسم امیراحتشام در ثبت احوال

اميري كه داراي حشمت، شكوه، شأن و شوكت است.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیراحتشام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیراحتشام عدد " 1001 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیراحتشام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیراحتشام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیراحتشام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیراحتشام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تخت و اورنگ پادشاهان

گوش شنوا

ترکیب دو اسم حفیظ و الله (نگهبان و خدا)

فرشته جهان

مهربانی و محبت و دوستی مادر، (به مجاز) مهربان و با محبت

مشتاق و آرزومند

دارای نقش گل به ويژه گل‌سرخ، گل ریختن بر جایی یا بر سر و پای کسی

زيبا و لطیف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید