امیدوار

آرزومند، متوقع، منتظر

جنسیت اسم امیدوار

پسر

امیدوار به انگلیسی

omidvar

تعداد امیدوار ها در ایران

2,282

تلفظ امیدوار به فارسی

اميدوار

ریشه اسم امیدوار

فارسی

تلفظ امیدوار به انگلیسی

/omi(m)dvār/

رنگ اسم امیدوار

صورتی

ابجد اسم امیدوار

262

ابجد وسیط اسم امیدوار

34

ابجد صغیر اسم امیدوار

19

درباره نام امیدوار

امیدوار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امیدوار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امیدوار که در انگلیسی به صورت omidvar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,282 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امیدوار

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم امیدوار و معنی اسم امیدوار

ریشه اسم امیدوار

همانطور که گفتیم ریشه اسم امیدوار فارسی می باشد و تلفظ امیدوار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اميدوار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /omi(m)dvār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امیدوار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امیدوار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امیدوار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم امیدوار در لغت نامه دهخدا :
آرزومند، راجی، مرتجی، آمِل، مشتاق، پر امید، امید دارنده.

معنی اسم امیدوار در فرهنگ فارسی :
آرزومند، مت وقع، کسی که امیددارد، ضد ناامید، امیدواری: امیدداشتن، امیدواربودن
۱. آرزومند ۲. متوقع، منتظر

معنی اسم امیدوار در فرهنگ فارسی عمید :
۱. کسی که نسبت به برآورده شدن آرزویش خوشبین باشد؛ آرزومند؛ متوقع.
۲. [قدیمی] مایۀ امید.

معنی اسم امیدوار در فرهنگ فارسی معین :
۱. آرزومند ۲. متوقع ، منتظر.

معنی اسم امیدوار در ثبت احوال

1- آرزومند، متوقع، منتظر؛ 2- ويژگي آن كه احساس دلگرم كننده نسبت به برآورده شدنِ خواسته‌هايش دارد، يا آن كه به طور كلي به آينده خوش بين است؛ 3- (در قديم) آن كه يا آنچه به او (آن) اميد وجود دارد، مايه‌ي اميد.

حروف ابجد و طالع بینی نام امیدوار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امیدوار عدد " 262 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امیدوار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امیدوار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امیدوار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امیدوار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم حسین و طاها (نیکو و نام پیامبر اسلام)

سرزمين فراز، زمين‌های بلند، تپه، نتیجه، امید

سهم کسی از چیزی، بهره، حصه، قسمت هر کس از سرنوشت

میوه، بار، نتیجه و حاصل

ظرف شيشه‌ای شراب

مؤنث رضی، نام تنها زنی که در زمان سلطنت مسلمانان در هند سلطنت کرد.

ماه، (مجاز) زن زیبا، نام پنجاه و چهارمین سوره قرآن مجید

به معنی یاوری کننده مرد، نام شاه مقدونی که ایران را تسخیر کرد.

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید