امل

امید، آرزو

جنسیت اسم امل

دختر

امل به انگلیسی

amal

تعداد امل ها در ایران

24,396

تلفظ امل به فارسی

اَمل

ریشه اسم امل

عربی

تلفظ امل به انگلیسی

/amal/

رنگ اسم امل

صورتی

ابجد اسم امل

71

ابجد وسیط اسم امل

11

ابجد صغیر اسم امل

8

درباره نام امل

امل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم امل دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم امل که در انگلیسی به صورت amal نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 24,396 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم امل

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم امل و معنی اسم امل

ریشه اسم امل

همانطور که گفتیم ریشه اسم امل عربی می باشد و تلفظ امل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَمل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /amal/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی امل در لغت نامه دهخدا:
امید داشتن چیزی را گویند، امید، آرزو، شهوت، خواهش.

معنی امل در فرهنگ معین:
(اَ مَل) امید، آرزو، ج : آمال .

معنی امل در فرهنگ فارسی عمید:
امید، آرزو، آرمان.

معنی اسم امل در ثبت احوال

(در قديم) اميد و آرزو.

حروف ابجد و طالع بینی نام امل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امل عدد " 71 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بستگان، اقوام، نزديكان

مریم گلی، مایه تسلی و آرامش، عسل

ترکیب دو اسم فاطمه و سیما (رانده شده از آتش و چهره)

مسلمان، از نام‌ها و صفات خداوند

الیاس

شجاع و جنگجو

ترکیب دو اسم محمد و ارسلان (ستوده و شجاع)

بها، ارزش، قیمت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران