امرالله

فرمان خداوند، از واژه های قرآنی

جنسیت اسم امرالله

پسر

امرالله به انگلیسی

amrollah

تعداد امرالله ها در ایران

84,453

تلفظ امرالله به فارسی

اَمرالله

ریشه اسم امرالله

عربی

تلفظ امرالله به انگلیسی

/amrollāh/

رنگ اسم امرالله

نارنجی

ابجد اسم امرالله

307

ابجد وسیط اسم امرالله

31

ابجد صغیر اسم امرالله

19

درباره نام امرالله

امرالله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم امرالله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم امرالله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 84,453 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم امرالله

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم امرالله و معنی اسم امرالله

ریشه اسم امرالله

همانطور که گفتیم ریشه اسم امرالله عربی می باشد و تلفظ امرالله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَمرالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /amrollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم امرالله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم امرالله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم امرالله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم امرالله در فرهنگ فارسی:
ده از بخش بستان آباد شهرستان تبریز


معنی اسم امرالله در ثبت احوال

۱- فرمان خدا، دستور خدا؛ ۲- از واژه‌هاي قرآني.

حروف ابجد و طالع بینی نام امرالله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم امرالله عدد " 307 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم امرالله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم امرالله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم امرالله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم امرالله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گیاهی است معطر از تیره ی چتریان

نام زن محبوبی در عرب، خوشبخت

زن گندم‌گون، نخستین زنی که خدا آفرید، همسر حضرت آدم (ع)، نام یکی از صورت‌های فلکی

با انصاف، دادگر، از نام های پروردگار

ساید، ساینده

محکم، پابرجا

نجات دهنده، هر یک از موعدان دین زرتشتی که در آخرالزمان ظهور می کنند

زاده ی گل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید