الهام

در دل افکندن، در دل افتادن، وحی

جنسیت اسم الهام

دختر

الهام به انگلیسی

elham

تعداد الهام ها در ایران

814,821

تلفظ الهام به فارسی

الهام

ریشه اسم الهام

عربی

تلفظ الهام به انگلیسی

/elhām/

رنگ اسم الهام

صورتی

ابجد اسم الهام

77

ابجد وسیط اسم الهام

17

ابجد صغیر اسم الهام

14

درباره نام الهام

الهام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم الهام دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم الهام که در انگلیسی به صورت elham نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 814,821 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم الهام

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم الهام و معنی اسم الهام

ریشه اسم الهام

همانطور که گفتیم ریشه اسم الهام عربی می باشد و تلفظ الهام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " الهام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /elhām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم الهام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم الهام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم الهام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم الهام در لغت‌نامه دهخدا :
در دل افکندن، چیزی فرا دل آمدن.

معنی اسم الهام در فرهنگ فارسی :
در دل افکندن، تلقین کردن، دردل افکندن امری یا مطلبی، القائ امری ازجانب خداوند در دل انسان.

معنی اسم الهام در فرهنگ معین :
در دل افکندن، در دل افتادن، جمع: الهامات.

معنی اسم الهام در فرهنگ فارسی عمید :
در دل افکندن، تلقین کردن. (اسم) اندیشه‌ای که به صورت ناگهانی در ذهن بیاید. القای امری از جانب خداوند در دل ا نسان.

معنی اسم الهام در دانشنامه عمومی :
الهام، عبارت است از حالتی که مفهومی در قوای ادراکی انسان وارد می‌شود. در لغت به معنای در دل افکندن و فروخوردن است و در اصطلاح به معنای القا و افکندن معنا و معرفتی از راه فیض الهی است.

معنی اسم الهام در ثبت احوال

۱- به دل افكندن، در دل انداختن؛ ۲- القاء معني خاص در قلب به طريق فيض؛ ۳- رسيدن فكر به ذهن و در معارف اسلامي القاي امري از سوي خداوند به دل كسي؛ ۴- (در قديم) دريافت و شعور غريزي.

حروف ابجد و طالع بینی نام الهام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم الهام عدد " 77 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم الهام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم الهام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم الهام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم الهام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاهزاده، از نسل شاه

معشوقک زیباروی، خوب‌روی دوست داشتنی و زیباروی محبوب

امیر، سردار، شاهزاده، شادابی و تر و تازگی

منسوب به رضوان، بهشتی، خشنودی

خشنود، لقب حضرت فاطمه (س)

خداوند خدای من است، الیاس، نام یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل و نام امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب (ع)

منسوب به نار، آتش، (به مجاز) زیبارو و سرخ رنگ مثل دانه انار

با وفا، آن كه يا آنچه به تعهد، دوستی و عشق پای بند باشد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران