النا

روشنایی، نورانی، نور

جنسیت اسم النا

دختر

النا به انگلیسی

elena

تعداد النا ها در ایران

139,584

تلفظ النا به فارسی

اِلِنا

ریشه اسم النا

یونانی

تلفظ النا به انگلیسی

/elenā/

رنگ اسم النا

قرمز

ابجد اسم النا

82

ابجد وسیط اسم النا

10

ابجد صغیر اسم النا

10

درباره نام النا

النا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم النا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم النا، به خاطر ریشه یونانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 139,584 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم النا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم النا و معنی اسم النا

ریشه اسم النا

همانطور که گفتیم ریشه اسم النا یونانی می باشد و تلفظ النا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِلِنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /elenā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم النا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم النا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم النا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

تغییر یافته اسم هلن Helen (که اسم باستانی یونانی به حساب می‌آید) است. به دلیل کاربرد اسم النا در کشورها و زبان‌های مختلف این اسم را نام دخترانه ایتالیایی، اسپانیایی، اسلاوی و رومانیایی نیز می‌دانند. در تمامی زبان‌ه ا نورانی و درخشان معنی شده است.

در زبان آلمانی: Alena، در زبان اسلوانیایی: Alenka، در زبان روسی: و Jelena و Yelena Alina و Alyona، در زبان گرجستانی: Elene، در زبان انگلیسی: Helen، در زبان فرانسوی: Hélène، در زبان پرتغالی: Helena و Eliana، در زبان اسپانیایی و رومانیایی: Ileana، در زبان فنلاندی، مجارستانی و لاتویایی: Ilona و در زبان اکراینی: Olena نوشته می‌شود.

معنی اسم النا در ثبت احوال

(= هلن، هلنا)، هلن و هلنا.

حروف ابجد و طالع بینی نام النا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم النا عدد " 82 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم النا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم النا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم النا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم النا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای خوی و رفتار آریایی

دوست و رفيق ايل

(به مجاز) آن كه بتوان بر او تكيه كرد، تکیه‌گاه، ستون

مؤنث صالح، شایسته و درستکار، نیک، خوب، دارای اعتقاد و عمل درست دینی

ترکیب دو اسم محمد و قائم (ستوده و ایستاده)

شاتل، روشن

تابش و روشنی و فروغ

بنده‌ی خدای برپا دارنده و بلند کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران