الناز

ترکیب دو اسم ال و ناز (ایل و محبوب)

جنسیت اسم الناز

دختر

الناز به انگلیسی

elnaz

تعداد الناز ها در ایران

280,863

تلفظ الناز به فارسی

اِلناز

ریشه اسم الناز

ترکی , فارسی

تلفظ الناز به انگلیسی

/elnāz/

رنگ اسم الناز

طلایی

ابجد اسم الناز

89

ابجد وسیط اسم الناز

17

ابجد صغیر اسم الناز

17

درباره نام الناز

الناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم الناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم الناز، به خاطر ریشه ترکی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 280,863 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم الناز

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم الناز و معنی اسم الناز

ریشه اسم الناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم الناز ترکی , فارسی می باشد و تلفظ الناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِلناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /elnāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم الناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم الناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم الناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم ال و ناز:
ال : ایل.
ناز : کرشمه، عشوه، فخر، نعمت، عشوه، کرشمه، لطف. (صفت) [عامیانه] زیبا، خوشگل. فخر. (اسم مصدر) نوازش. (اسم مصدر) رفاه، آسایش.

معنی اسم الناز در ثبت احوال

۱- مايه افتخار ايل، باعث فخر و تفاخر شهر و ولايت؛ ۲- موجب نعمت و رفاه و آسايش.

حروف ابجد و طالع بینی نام الناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم الناز عدد " 89 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم الناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم الناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم الناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم الناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخشان و روشن

سخاوت، جوانمردی

تابناک و دارای فروغ و روشنایی

نيك نژاد، نیکو تبار، نقاش و مينياتور ساز مشهور ملقب به كمال الدين

متین، داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

گران‌بها، باارزش، عالی، نیکو

زیرک، هوشیار

كودك پرگوشت و خوب صورت، مرد درشت اندام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران