اقدس

پاک تر، مقدس تر

جنسیت اسم اقدس

دختر

اقدس به انگلیسی

aghdas

تعداد اقدس ها در ایران

315,882

تلفظ اقدس به فارسی

اَقدَس

ریشه اسم اقدس

عربی

تلفظ اقدس به انگلیسی

/aqdas/

رنگ اسم اقدس

آبی

ابجد اسم اقدس

165

ابجد وسیط اسم اقدس

9

ابجد صغیر اسم اقدس

12

درباره نام اقدس

اقدس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم اقدس دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم اقدس که در انگلیسی به صورت aghdas نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 315,882 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم اقدس

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم اقدس و معنی اسم اقدس

ریشه اسم اقدس

همانطور که گفتیم ریشه اسم اقدس عربی می باشد و تلفظ اقدس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَقدَس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aqdas/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اقدس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اقدس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اقدس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اقدس در فرهنگ فارسی عمید:
مقدس تر. منزه تر، پاک تر، پاکیزه تر. عنوانی احترام آمیز برای بزرگان.

معنی اسم اقدس در فرهنگ فارسی:
پاکتر پاکیزه تر مقدس تر. احتراما برای شاهان و شاهزادگان و امرای بزرگ و بقاع متبر که استعمال شود.

معنی اسم اقدس در ثبت احوال

۱- پاكتر، پاكيزه‌تر، مقدس‌تر؛ ۲- عنواني احترام آميز براي بزرگان يا مكان‌هاي مقدس.

حروف ابجد و طالع بینی نام اقدس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اقدس عدد " 165 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اقدس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اقدس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اقدس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اقدس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مانند ماه، زیبارو، ماهسان

مانند آریایی، نجیب‌زاده آریایی، رنگین کمان

خیرالهی، نیکویی خدا

ترکیب دو اسم محمد و منصور (ستوده و پیروز)

کسی که چون گل لطیف باشد، نوعی گل

منسوب به شاه و شاهی

منسوب به صبر

زن زیبا و سپید اندام، حور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید