افشان

افشاننده، پريشان، پراكنده، آشفته

جنسیت اسم افشان

دختر

افشان به انگلیسی

afshan

تعداد افشان ها در ایران

4,648

تلفظ افشان به فارسی

اَفشان

ریشه اسم افشان

فارسی

تلفظ افشان به انگلیسی

/afšān/

رنگ اسم افشان

آبی

ابجد اسم افشان

432

ابجد وسیط اسم افشان

12

ابجد صغیر اسم افشان

18

درباره نام افشان

افشان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم افشان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم افشان که در انگلیسی به صورت afshan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,648 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم افشان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم افشان و معنی اسم افشان

ریشه اسم افشان

همانطور که گفتیم ریشه اسم افشان فارسی می باشد و تلفظ افشان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَفشان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /afšān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم افشان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم افشان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم افشان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم افشان در فرهنگ فارسی عمید:
پراکنده، پریشان، بن مضارعِ افشاندن، افشاننده (در ترکیب با کلمۀ دیگر)، افشاندن.

معنی اسم افشان در فرهنگ معین:
در بعضی کلمات مرکب به معنی افشاینده آید.

معنی اسم افشان در لغت‌نامه دهخدا:
پراکنده، منتشر، متفرق، پاشان، افشانیده شده، ریزان، ریزنده، امر به افشاندن.

معنی اسم افشان در فرهنگ فارسی:
امر به افشاندن، بیفشان، به معنی افشاننده در ترکیب با کلمه دیگر مثل آتش افشان، به م عنی پراکنده و پاشیده نیز می‌گویند.

معنی اسم افشان در ثبت احوال

۱- افشاننده، پريشان، پراكنده، پاشان، ريزنده، آشفته و پريشان چنان كه زلف؛ ۲- (در گياهي) ويژگي ريشه در گياهان تك لپه‌اي كه در آن تشخيص ريشه‌ي اصلي از ريشه‌ي فرعي ممكن نيست.

حروف ابجد و طالع بینی نام افشان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم افشان عدد " 432 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم افشان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم افشان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم افشان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم افشان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

ترکیب دو اسم امیر و عبدالله (پادشاه و بنده خدا)

نام یکی از شخصیت های زن در داستان «خسرو و شیرین» نظامی

بزرگان

فاضل، برتر

آگاه، هوشیار

تجربه، امتحان

ترکیب دو اسم فاطمه و زینب (رانده شده از آتش و زینت پدر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید