افسانه

سرگذشت و حكايت گذشتگان، افسون، سحر، داستان تخیلی

جنسیت اسم افسانه

دختر

افسانه به انگلیسی

afsane

تعداد افسانه ها در ایران

518,313

تلفظ افسانه به فارسی

افسانه

ریشه اسم افسانه

فارسی

تلفظ افسانه به انگلیسی

/afsāne/

رنگ اسم افسانه

سبز

ابجد اسم افسانه

197

ابجد وسیط اسم افسانه

17

ابجد صغیر اسم افسانه

26

درباره نام افسانه

افسانه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم افسانه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم افسانه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 518,313 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم افسانه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم افسانه و معنی اسم افسانه

ریشه اسم افسانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم افسانه فارسی می باشد و تلفظ افسانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " افسانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /afsāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم افسانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم افسانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم افسانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی افسانه در لغت‌نامه دهخدا :
سرگذشت و حکایات گذشتگان باشد، قصه، داستان، حکایت، تمثیل، سرگذشت، حکایت گذشتگان، فسانه، آفسانه و اوفسانه نیز در این لغت است، اساطیر، حدیث، اسطاره، اسطوره، ق صه و حکایت بی‌اصل و دروغ که برای قصدی اخلاقی یا تنها برای سرگرم کردن ساخته‌اند، احدوثه. قصه‌ها که برای اطفال گویند.

معنی اسم افسانه در فرهنگ فارسی :
آفسانه، قصه، حکایت، داستان، سرگذشت، افسانه، سرگذشت، قصه، حکایت، مثل (سائر).
معنی اسم افسانه در فرهنگ معین :
قصه، داستان.

معنی اسم افسانه در فرهنگ فارسی عمید :
داستان ساختگی دربارۀ قهرمانان و موجودات تخیلی. [عامیانه، مجاز] هر چیز بی‌پایه و اساس.

معنی اسم افسانه در ثبت احوال

۱- سرگذشت، قصه، داستان، سرگذشت و حكايت گذشتگان؛ ۲- افسون، سحر؛ ۳- ترانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام افسانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم افسانه عدد " 197 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم افسانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم افسانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم افسانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم افسانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گلستان، گلزار، جدیقه، باغ

علم خداوند، دانش، راستی، درستی، کلام موافق حق

نور ِچشم، (به مجاز) عزيز و گرامی

دوست، معشوق

نام دختر نوح نبی (ع)

نازی، منسوب به ناز

خانه، سرای، برابر با واژه‌ی مان به معنی خانه و مسکن

دارای کام و آرزویی چون ماه روشن و پیدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران