اسرا

در شب سير كردن، معراج پيامبر اسلام (ص)، نام هفدهمین سوره قرآن مجید

جنسیت اسم اسرا

دختر

اسرا به انگلیسی

esra

تعداد اسرا ها در ایران

183,252

تلفظ اسرا به فارسی

اِسرا

ریشه اسم اسرا

عربی

تلفظ اسرا به انگلیسی

/esrā/

رنگ اسم اسرا

زرد

ابجد اسم اسرا

262

ابجد وسیط اسم اسرا

10

ابجد صغیر اسم اسرا

10

درباره نام اسرا

اسرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم اسرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم اسرا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 183,252 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم اسرا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم اسرا و معنی اسم اسرا

ریشه اسم اسرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم اسرا عربی می باشد و تلفظ اسرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِسرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /esrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم اسرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم اسرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم اسرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم اسرا در فرهنگ فارسی عمید :
هفدهمین سورۀ قرآن کریم، مکی، دارای ۱۱۱ آیه، بنی اسرائیل، سبحان. [قدیمی] سیر دادن در شب، در شب راه رفتن، در شب سیر کردن.

سوره اسراء یا بنی اسرائیل نام سوره هفدهم قرآن است. این سوره از سور مکی است. واژه اسراء در عربی به معنی سیر شبانه‌ است و در آیه اول ای ن سوره به‌طور خاص به سفر حضرت محمد از مسجد الحرام به مسجد الاقصی اشاره می‌کند. در آیات بعدی این سوره بیشتر به داستان‌هایی از قوم بنی‌اسرائیل پرداخته شده و از این رو به آن سوره بنی اسرائیل هم می‌گویند.

معنی اسم اسرا در ثبت احوال

۱- به شب راه رفتن، در شب سير كردن؛ ۲- معراج پيامبر اسلام (ص)؛ ۳- (اَعلام) نام هفدهمين سوره‌ي قرآن كريم داراي صد و يازده آيه.

حروف ابجد و طالع بینی نام اسرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم اسرا عدد " 262 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم اسرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم اسرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم اسرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم اسرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به آترین، آتش، آتشین، (به مجاز) زیبارو

گل سرخ، گل محمدی، شادی و خرمی، (به مجاز) سرخ رنگ

بزرگواری، افتخاری که از امری نصیب شخص می شود، برتری

ترکیب دو اسم محمد و پوریا (ستوده و بسیار دارنده)

نوعی شعر، شعر عاشقانه، عشق ورزی، هر نوع سخن آهنگين كه به آواز يا با سازها خوانده می‌شود

دختر هدایت شده، دختری که در راه راست است

گل یاسمن یا یاسمین

سبز کبود، سبز چمنی، کبود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران