ارنواز

دارنده سخن سزاوار، از شخصیتهای شاهنامه

جنسیت اسم ارنواز

دختر

ارنواز به انگلیسی

arnavaz

تعداد ارنواز ها در ایران

849

تلفظ ارنواز به فارسی

اَرنَواز

ریشه اسم ارنواز

فارسی

تلفظ ارنواز به انگلیسی

/arnavāz/

رنگ اسم ارنواز

قرمز

ابجد اسم ارنواز

265

ابجد وسیط اسم ارنواز

25

ابجد صغیر اسم ارنواز

22

درباره نام ارنواز

ارنواز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ارنواز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ارنواز که در انگلیسی به صورت arnavaz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 849 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ارنواز

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ارنواز و معنی اسم ارنواز

ریشه اسم ارنواز

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارنواز فارسی می باشد و تلفظ ارنواز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَرنَواز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arnavāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارنواز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارنواز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارنواز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ارنواز در لغت نامه دهخدا:
خواهر جمشید است که با خواهر دیگر شهرناز در حباله ٔ ضحاک بودند و فریدون این هر دو خواهر را گرفت و ضحاک را بکشت .

معنی اسم ارنواز در ثبت احوال

۱- آن كه سخنش رحمت مي‌آورد؛ ۲- (در شاهنامه) نام خواهر جمشيد كه ضحاک او را به همسری خود درآورد؛ ۳- (در اوستا) ارنوك.

حروف ابجد و طالع بینی نام ارنواز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارنواز عدد " 265 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارنواز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارنواز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارنواز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارنواز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سر افراز، سربلند، با عزت، بلند مرتبه

(به مجاز) زاییده‌ي ایل، فرزند ایل

گویش امروزی کبوجیه، نام پسر کوروش پادشاه هخامنشی

ترکیب دو اسم امیر و همایون (فرمانروا و خجسته)

عسلی

پوینده، آن که در جهت پیشرفت حرکت می‌کند، جوینده

ترکیب دو اسم محمد و آرین (ستوده و آریایی)

پیک، نگهبان، نام برادر بزرگ حضرت موسی (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید