ارغوان

گل سرخ رنگ، صورت سرخ و زیبا

جنسیت اسم ارغوان

دختر

ارغوان به انگلیسی

arghavan

تعداد ارغوان ها در ایران

28,635

تلفظ ارغوان به فارسی

ارغوان

ریشه اسم ارغوان

فارسی

تلفظ ارغوان به انگلیسی

/arqavān/

رنگ اسم ارغوان

طلایی

ابجد اسم ارغوان

1258

ابجد وسیط اسم ارغوان

22

ابجد صغیر اسم ارغوان

16

درباره نام ارغوان

ارغوان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ارغوان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ارغوان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 28,635 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ارغوان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ارغوان و معنی اسم ارغوان

ریشه اسم ارغوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم ارغوان فارسی می باشد و تلفظ ارغوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ارغوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /arqavān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ارغوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ارغوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ارغوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی ارغوان در فرهنگ معین :
درختی از تیره پروانه‌واران دارای برگ‌های گرد و گُل‌های سرخ.

معنی ارغوان در فرهنگ فارسی عمید :
(زیست شناسی) گلی سرخ رن گ و پیوسته به ساقه که پیش از ظاهر شدن برگ‌ها شکفته می‌شود. (زیست شناسی) گیاه این گل با برگ‌های گرد که در اول بهار گل می‌دهد و قسمت‌های مختلف آن مصرف دارویی دارد. (صفت) [قدیمی، مجاز] = ارغوانی: زمین ارغوان و هوا آبنوس / سپهر و ستاره پرآوای کوس (فردوسی: ۳/۱۱۵). [قدیمی، مجاز] صورت سرخ و زیبا.

معنی اسم ارغوان در ثبت احوال

۱- (در گياهي) درختي است زينتي از تيره‌ي پروانه واران با گل‌هايي به رنگ سرخ مايل به بنفش؛ ۲- (در گياهي) گلي قرمز رنگ و چسبيده به ساقه كه پيش از ظاهر شدن برگ‌ها پديدار مي‌شود؛ ۳- (به مجاز) چهره‌ي زيبا و گلگون.
[ارغوان را (در انگليسي) love tree و (در عربي) ارجو ان و (در فارسي) درخت ارغوان و يا درخت گل ارغوان گويند].

حروف ابجد و طالع بینی نام ارغوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ارغوان عدد " 1258 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ارغوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ارغوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ارغوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ارغوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شفاف و روشن، نورانی، درخشنده مانند ماه، روشن‌فكر

امپراطور، حاکم سرزمین

هوشیار، نجيب، بزرگ

منسوب به عرفان

آغاز، سر

موجب نیکی آیین

ناز و زیبا مانند ماه، ماه‌روی زیبا

ترکیب دو اسم محمد و سینا (ستوده و سوراخ کننده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید