ادیبه

موٌنث ادیب

جنسیت اسم ادیبه

دختر

ادیبه به انگلیسی

adibe

تعداد ادیبه ها در ایران

4,476

تلفظ ادیبه به فارسی

اديبه

ریشه اسم ادیبه

عربی

تلفظ ادیبه به انگلیسی

/adibe/

رنگ اسم ادیبه

طلایی

ابجد اسم ادیبه

22

ابجد وسیط اسم ادیبه

22

ابجد صغیر اسم ادیبه

13

درباره نام ادیبه

ادیبه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ادیبه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ادیبه که در انگلیسی به صورت adibe نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,476 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ادیبه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ادیبه و معنی اسم ادیبه

ریشه اسم ادیبه

همانطور که گفتیم ریشه اسم ادیبه عربی می باشد و تلفظ ادیبه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اديبه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /adibe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ادیبه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ادیبه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ادیبه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ادیبه = موٌنث ادیب

معنی اسم ادیبه در فرهنگ فارسی عمید :

۱. کسی که علم ادب می‌داند.
۲. سخن‌سنج؛ سخن‌دان.
۳. بافر هنگ.
۴. [قدیمی] دبیر؛ معلم.

معنی اسم ادیبه در فرهنگ فارسی معین :

۱ - بافرهنگ ، دانشمند. ۲ - دانای علم و ادب . ۳ - معلم ، مربی .

معنی اسم ادیبه در ثبت احوال

(مؤنث اديب)

حروف ابجد و طالع بینی نام ادیبه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ادیبه عدد " 22 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ادیبه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ادیبه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ادیبه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ادیبه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کمین‌گاه، محل گذر

از نسل خورشید، زیبا و درخشان

(در نجوم) فلک نهم، پارچه ابریشمی گرانبها، پرنیان، نام اقیانوسی بین اروپا و آمریکا

چشمه

روشن، درخشان، ریشه تاباندن

رخسانا، مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

شبان، چوپان

زيبا و لطیف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید