احمدعلی

ترکیبی از دو اسم احمد و علی (ستوده‌تر و بلندقدر)

جنسیت اسم احمدعلی

پسر

احمدعلی به انگلیسی

ahmad-ali

تعداد احمدعلی ها در ایران

118,857

تلفظ احمدعلی به فارسی

احمدعلي

ریشه اسم احمدعلی

عربی

تلفظ احمدعلی به انگلیسی

/a.-ali/

رنگ اسم احمدعلی

قرمز

ابجد اسم احمدعلی

163

ابجد وسیط اسم احمدعلی

43

ابجد صغیر اسم احمدعلی

28

درباره نام احمدعلی

احمدعلی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم احمدعلی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم احمدعلی که در انگلیسی به صورت ahmad-ali نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 118,857 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم احمدعلی

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم احمدعلی و معنی اسم احمدعلی

ریشه اسم احمدعلی

همانطور که گفتیم ریشه اسم احمدعلی عربی می باشد و تلفظ احمدعلی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " احمدعلي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-ali/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم احمدعلی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم احمدعلی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم احمدعلی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم احمد و علی:
احمد: بسیار ستوده‌تر، پسندیده‌تر
ع لی: بلندقدر،شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار

معنی اسم احمدعلی در ثبت احوال

نامي مركب، احمد و علي

حروف ابجد و طالع بینی نام احمدعلی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم احمدعلی عدد " 163 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم احمدعلی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم احمدعلی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم احمدعلی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم احمدعلی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خان، امپراطور

ترکیب دو اسم غلام و حسن (ارادتمند و نیکو)

پیروز، برنده، غالب، فاتح

(به مجاز) زیبارو و خوشبو

کشاورز، نام چند شخصیت تاریخی

آرزو، خواسته

راستین، مستقیم، ثابت و پایدار در دین، معتقد به اسلام

بانوی همدم، دختری که مونس انسان است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید