احد

یگانه، یکتا، یکی از نام‌های خداوند

جنسیت اسم احد

پسر

احد به انگلیسی

ahad

تعداد احد ها در ایران

128,034

تلفظ احد به فارسی

اَحد

ریشه اسم احد

عربی

تلفظ احد به انگلیسی

/ahad/

رنگ اسم احد

نارنجی

ابجد اسم احد

13

ابجد وسیط اسم احد

13

ابجد صغیر اسم احد

13

درباره نام احد

احد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم احد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم احد که در انگلیسی به صورت ahad نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 128,034 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم احد

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم احد و معنی اسم احد

ریشه اسم احد

همانطور که گفتیم ریشه اسم احد عربی می باشد و تلفظ احد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اَحد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ahad/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم احد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم احد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم احد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم احد در لغت‌نامه دهخدا :
یگانه. فرد. یکی بخدائی. نامی از نام‌های خدای تعالی. صفتی از صفات باری تعالی. نزد بعضی احد، مخصوص است بخ دای تعالی و در صفات غیر او تعالی اطلاق نکنند.

معنی اسم احد در فرهنگ واژگان قرآن :
یکی- یکتا (کلمه احد صفتی است که از ماده وحدت گرفته شده، همچنان که کلمه واحد نیز وصفی از این ماده است، ولی بین احد و واحد فرق است، "احد" آن یکی است که دومی ندارد چه در ذهن و چه در خارج از ذهن یعنی عقلاً دومی برای آن متصور نیست به خلاف کلمه واحد که یا دومی دارد یا می‌ توانست داشته باشد. مثالی که بتواند تا اندازه‌ای این فرق را روشن سازد این است که: وقتی می‌گویی احدی از قوم نزد من نیامده، در حقیقت، هم آمدن یک نفر را نفی کرده‌ای و هم دو نفر و سه نفر به بالا را، اما اگر بگویی: واحدی از قوم نزد من نیامده تنها و تنها آمدن یک نفر ر ا نفی کرده‌ای، و منافات ندارد که چند نفرشان نزدت آمده باشند. یکی از بیانات لطیف مولانا امیر المؤمنین (علیهالسلام) در همین باب است که در بعضی از خطبه‌هایش که در ب اره توحید خدای عز و جل ایراد فرموده چنین آمده: کل مسمی بالوحده غیره قلیل یعنی هر چیزی غیر خدای تعالی، وقتی به صفت وحدت و یکی بودن توصیف شود، این توصیف بر قلت و کمی آن دلالت دارد، به خلاف خدای تعالی که یکی بودنش از کمی و اندکی نیست).

معنی اسم احد در ثبت احوال

۱- يگانه، يكتا، بي‌مانند؛ ۲- از نام‌هاي خداوند؛ ۳- يكي، يك نفر، يك از.

حروف ابجد و طالع بینی نام احد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم احد عدد " 13 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم احد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم احد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم احد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم احد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زن زیبا با چشمانی سیاه و درشت

بسیار مهربان، بخشنده، از نام های پروردگار

آن که چهره ای سفید و لطیف چون سمن دارد

ترکیب دو اسم فاطمه و ثنا (رانده شده از آتش و ستایش)

شیشه شفاف

دختر راست گفتار و درست کردار

دارنده ی دانش و آگاهی

ترکیب دو اسم فاطمه و حسنی (رانده شده از آتش و نیکو)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران