آیینه

جسمی شفاف و منعکس کننده صورت اشیا

جنسیت اسم آیینه

دختر

آیینه به انگلیسی

ayineh

تعداد آیینه ها در ایران

1,024

تلفظ آیینه به فارسی

آيينه

ریشه اسم آیینه

فارسی

تلفظ آیینه به انگلیسی

/āyine , ā’ine/

رنگ اسم آیینه

قرمز

ابجد اسم آیینه

76

ابجد وسیط اسم آیینه

28

ابجد صغیر اسم آیینه

13

درباره نام آیینه

آیینه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیینه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیینه که در انگلیسی به صورت ayineh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,024 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیینه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آیینه و معنی اسم آیینه

ریشه اسم آیینه

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیینه فارسی می باشد و تلفظ آیینه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيينه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āyine , ā’ine/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیینه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیینه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیینه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آیینه در لغت نامه دهخدا:
آینه، سان، آئین، طریق، منوال، آبگینه، مرآت

معنی اسم آیینه در فرهنگ معین:
قاپ یا تاسی که نتوان حکم کرد که به چه شکلی است، تکه شیشه ای که با جیوه پشت آن را پوشش می دهند تا بتوان صورت هر چیزی را به واسطه نور در آن منعکس کرد، مجازاً هر چیز صاف و براق، به مجاز دل عارف

معنی اسم آیینه در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (فیزیک) قطعۀ شیشه که در پشت آن قلع و جیوه مالیده باشند، نور را منعکس می کند و انسان چهره خود را در آن می بیند. به اندازه ها و شکل های مختلف ساخته می شود.
۲. (به مجاز) هرچیز روشن و پاک

معنی اسم آیینه در ثبت احوال

(= آيينه و آينه) ۱- سطح صاف و صيقل يافته شيشه‌اي يا فلزي كه تصوير را منعكس مي‌كند؛ ۲- (به مجاز) (در تصوف) دل عارف كه حقايق در آن منعكس مي‌شود؛ ۳-(در قديم) (در موسيقي ايراني) نوعي طبل يا زنگ كه از پشت فيل معمولاً در جنگ به صدا در مي‌آورده‌اند.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیینه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیینه عدد " 76 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیینه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیینه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیینه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیینه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشنایی ماه، نورانی مانند ماه، (به مجاز) زیبارو

عاقل، حکیم، دانشمند، دانا، خردمند

شادباش، عشق و محبت

شاهین شکاری، شاهین سفید، باز شکاری

ماه دوست داشتنی

ناله کرده زاری کرده

منسوب به سعد، (به مجاز) سعادتمند و خوشبخت

دختر مهربان و با محبت،دختر خورشید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید