آیناز

ماه قشنگ و زيبا، (به مجاز) زيبارو

جنسیت اسم آیناز

دختر

آیناز به انگلیسی

ay naz

تعداد آیناز ها در ایران

184,848

تلفظ آیناز به فارسی

آيناز

ریشه اسم آیناز

ترکی , فارسی

تلفظ آیناز به انگلیسی

/āy nāz/

رنگ اسم آیناز

صورتی

ابجد اسم آیناز

69

ابجد وسیط اسم آیناز

21

ابجد صغیر اسم آیناز

15

درباره نام آیناز

آیناز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیناز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیناز که در انگلیسی به صورت ay naz نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 184,848 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیناز

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم آیناز و معنی اسم آیناز

ریشه اسم آیناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیناز ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آیناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āy nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم آی و ناز:
آی: ماه
ناز: کرشمه، عشوه، فخر، نعمت، رفاه، آسایش، تن آسانی، شادکامی، عزت، بزرگی، احترام، رامش، رخاء.
ماه قشنگ و زیبا به مجاز زیبارو. موجب فخر و مباهات ماه.

معنی اسم آیناز در ثبت احوال

(آي = ماه + ناز)، ۱- ماه قشنگ و زيبا؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیناز عدد " 69 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دومین سیاره‌ی بزرگ منظومه شمسی

نام ستاره‌ای پر نور و درخشان، نام دختر یکی از یاران معروف پیامبر اسلام (ص)

شکوهمند و با جلال و جبروت

ترکیب دو اسم محمد و وحید (ستوده و یکتا)

بنده پروردگار عالی مرتبه و گرامی، نام دو تن از پادشاهان عثمانی

ترکیب دو اسم فاطمه و درسا (رانده شده از آتش و ارزشمند)

متمدن، شهرنشین

منسوب به نیلوفر، پیچک، نام نوعی گل، نام یکی از جشن های ایرانیان قدیم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران