آیفر

شأن و شکوه ماه

جنسیت اسم آیفر

دختر

آیفر به انگلیسی

ay far

تعداد آیفر ها در ایران

618

تلفظ آیفر به فارسی

آيفَر

ریشه اسم آیفر

ترکی , فارسی

تلفظ آیفر به انگلیسی

/āy far/

رنگ اسم آیفر

طلایی

ابجد اسم آیفر

291

ابجد وسیط اسم آیفر

27

ابجد صغیر اسم آیفر

12

درباره نام آیفر

آیفر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آیفر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آیفر، به خاطر ریشه ترکی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 618 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آیفر

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم آیفر و معنی اسم آیفر

ریشه اسم آیفر

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیفر ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آیفر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيفَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āy far/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیفر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیفر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیفر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شأن و شکوه ماه، عظمت ماه، زیبارو

معنی اسم آیفر در ثبت احوال

۱- شأن و شكوه ماه، عظمت ماه؛ ۲- (به مجاز) زيبا رو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیفر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیفر عدد " 291 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیفر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیفر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیفر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیفر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

(به مجاز)برتری یافته از سوی خدا، دارای باطن و روح خدايی

روشن، درخشان، بینا، شاد، مسرور، درست‌کار، معتمد

ترکیب دو اسم علی و رضا (بلند مرتبه و خشنود)

ترکیب دو اسم محمد و فرید ( ستوده و بی مانند )

ترکیب دو اسم مهدی و رضا (هدایت شده و خشنود)

ترکیب دو اسم هانیه و زهرا (شادمان و درخشنده‌روی)

در راه دين جنگيدن، مبارزه، كوشيدن، تلاش

ترکیب دو اسم محمد و شهریار (ستوده و پادشاه)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید