آیسان

مثل ماه، همانند ماه، مهسا، زیبارو

جنسیت اسم آیسان

دختر

آیسان به انگلیسی

aysan

تعداد آیسان ها در ایران

85,809

تلفظ آیسان به فارسی

آيسان

ریشه اسم آیسان

ترکی , فارسی

تلفظ آیسان به انگلیسی

/āysān/

رنگ اسم آیسان

قرمز

ابجد اسم آیسان

122

ابجد وسیط اسم آیسان

14

ابجد صغیر اسم آیسان

14

درباره نام آیسان

آیسان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آیسان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آیسان، به خاطر ریشه ترکی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 85,809 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آیسان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آیسان و معنی اسم آیسان

ریشه اسم آیسان

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیسان ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آیسان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيسان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āysān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیسان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیسان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیسان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آیسان در واژه‌نامه آزاد :
اسم ترکی به معنی به شوکت ماه، مانند ماه ،شبیه ماه


معنی اسم آیسان در ثبت احوال

(آي = ماه + سان (پسوند شباهت))، ۱- مثل ماه، همانند ماه، مهسا؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیسان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیسان عدد " 122 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیسان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیسان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیسان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیسان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و بهراد (ستوده و جوانمرد نیکو)

پاک و مقدس، منزه

ترکیب دو اسم محمد و کریم (ستوده و بخشنده)

نگهبان زندگی، بانی زندگی

بازگشتن، عالم آخرت

ترکیب دو اسم مهر و شاد (خورشید و خوشحال)

دختر شاد

سرخ، گلگون، نام یکی از دختران خسرو پرویز شاه ساسانی ، پوران دخت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران