آیرین

آگرین، آتشين، آذرين، بسيار شجاع و پركار

جنسیت اسم آیرین

دختر

آیرین به انگلیسی

ayrin

تعداد آیرین ها در ایران

3,846

تلفظ آیرین به فارسی

آيرين

ریشه اسم آیرین

کردی , فارسی

تلفظ آیرین به انگلیسی

/āyrin/

رنگ اسم آیرین

نارنجی

ابجد اسم آیرین

271

ابجد وسیط اسم آیرین

31

ابجد صغیر اسم آیرین

10

درباره نام آیرین

آیرین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آیرین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آیرین، به خاطر ریشه کردی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,846 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آیرین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آیرین و معنی اسم آیرین

ریشه اسم آیرین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیرین کردی , فارسی می باشد و تلفظ آیرین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيرين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āyrin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیرین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیرین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیرین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آگرین: آتشین، آذرین، بسیار شجاع و پرکار


معنی اسم آیرین در ثبت احوال

۱- (كردي) آگرين، آهرين؛ ۲- (در فارسي) آتشين.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیرین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیرین عدد " 271 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیرین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیرین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیرین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیرین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گرامی‌تر، آزاد‌تر، جوانمرد‌تر، بزرگ‌تر، از نام‌هاي خداوند

اميد داشتن به لطف علي ( امام علی )

بال زدن و پريدن پرندگان در هوا

کوه بلند و بزرگ، نام رشته كوهی در شمال ايران، نام پهلوانی افسانه‌ای

ترکیب دو اسم محمد و رامتین (ستوده و نوازنده)

شکوهمند و با جلال و جبروت

مهربان، بسیار بخشنده، نام یکی از سوره‌های قرآن مجید، از نام‌های پروردگار

ماهرو، ماهچهر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید