آیدین

شفاف و روشن، نورانی، درخشنده مانند ماه، روشن‌فكر

جنسیت اسم آیدین

پسر

آیدین به انگلیسی

aydin

تعداد آیدین ها در ایران

66,744

تلفظ آیدین به فارسی

آيدين

ریشه اسم آیدین

ترکی

تلفظ آیدین به انگلیسی

/āydin/

رنگ اسم آیدین

نیلی

ابجد اسم آیدین

75

ابجد وسیط اسم آیدین

27

ابجد صغیر اسم آیدین

12

درباره نام آیدین

آیدین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آیدین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آیدین، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 66,744 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آیدین

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آیدین و معنی اسم آیدین

ریشه اسم آیدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیدین ترکی می باشد و تلفظ آیدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āydin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آیدین در لغت‌نامه دهخدا :
نام سلسله‌ای از امرای ولایت لیدیا. این سلسله را بایزید اول در ۷۹۲ هَ. ق. برانداخت و مملکت آنان را ضمیمه ٔ ممالک عثمانی کرد.

معنی اسم آیدین در واژه‌نامه آزاد :
روشنایی

معنی اسم آیدین در فرهنگ فارسی :
نام شهری از ترکیه نام سلسله از امرای ولایت لیدیا

معنی اسم آیدین در ثبت احوال

۱- به معني روشنايي، روشن، آشكار، شفاف، نوراني، صاف، معلوم، واضح؛ ۲- روشن‌فكر؛ ۳- (اَعلام) ۱) نام شهري در جنوب شرقي ازميرِ تركيه؛ ۲) نام سلسله‌اي از امراي ولايت ليديا.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیدین عدد " 75 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم آیدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بانوی درخشان و زیباروی

دوستی، همدمی

سخن گو، روایت کننده اخبار و احادیث نبوی، لقب حضرت فاطمه (س)

ترکیب دو اسم امیر و علی (پادشاه و بلندقدر)

بزرگ‌تر، لقب حضرت زينب (س)

ماه روز، ماهی كه در روز نمايان است، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم امیر و کیان (فرمانروا و پادشاهان)

آن که خداوند یار ویاور اوست

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران