آیدن

آیدین، روشن، مانند ماه درخشان

جنسیت اسم آیدن

پسر

آیدن به انگلیسی

ayden

تعداد آیدن ها در ایران

1,167

تلفظ آیدن به فارسی

آیدِن

ریشه اسم آیدن

ترکی

تلفظ آیدن به انگلیسی

/āyden/

رنگ اسم آیدن

زرد

ابجد اسم آیدن

65

ابجد وسیط اسم آیدن

17

ابجد صغیر اسم آیدن

11

درباره نام آیدن

آیدن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آیدن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آیدن، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,167 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آیدن

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم آیدن و معنی اسم آیدن

ریشه اسم آیدن

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیدن ترکی می باشد و تلفظ آیدن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آیدِن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āyden/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیدن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیدن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیدن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آیدین، روشن، مانند ماه درخشان

معنی اسم آیدن در ثبت احوال

(= آیدین)، ( آیدین.
۱- و ۲-

حروف ابجد و طالع بینی نام آیدن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیدن عدد " 65 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیدن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیدن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیدن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیدن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرشت درونی، سرشت مادرزادی

فرمانروای شهر یا کشور، پادشاه، حاکم

آتش، نام آتشکده ی بزرگ ایران

مقدس، دارای تقدس و پاكی

گرد آفرید، از شخصیتهای شاهنامه

آناهیتا، الهه پاکی، بی‌آلایش

بزرگ، کلان، بسیار، فراوان، با اهمیت، مهم، از صفات و نام های خداوند

روشنایی، نور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید